Obrazek użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusociskiego w Sokołowie Podlaskim
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?:
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Data ostatnich wyborów:
poniedziałek, Czerwca 4, 2018

W naszej szkole wybory do SU przeprowadzone są zawsze pod koniec roku szkolnego.

Opiekun SU przyniósł na spotkanie najważniejsze dokumenty obowiązujące w naszej szkole, a także istniejący Regulamin Samorządu Uczniowskiego.

Przyznajemy, że  było to jedo z najtudniejszych spotkan, ponieważ zostaliśmy zasypani mnóstwem informacji i treści, które nie zawsze były dla nas zrozumiałe.

Przekonaliśmy się wtedy, jak wiele czynników wpływa na funkcjonowanie szkoły.

Istniejący Regulamin SU wydał nam się zbyt ogólny. Naszym zdaniem brakowało w nim wielu elementów.

Był to okres, kiedy udało nam się dotrzeć do stronki CEO, oraz haseł głoszonych przez program Szkoły Demokracji.

Byliśmy więc już wtedy w pełni zainspirowani i gotowi do działania.

Pani dyrektor zaaprobowała nasz pomysł i w pełni zgodziła się na stworzenie nowego regulaminu.

Po namyśle podjęlimy następujące kroki

1. Zapoznaliśmy się z nowym6i dokumentami.

2. Przeanalizowaliśmy obecny Regulamin SU

3.Szukaliśmy informacji, oraz regulaminów obowiązujących w innych szkołach za pomocą stron internetowych.

4.Uważnie przeczytaliśmy wskaówki zamieszczone na stronie CEO dotyczące tworzenia Regulaminów Samorządu Uczniowskiego.

Omówiliśmy co jest dla nas ważne do realizacji w danym roku szkolnym.

Stworzyliśmy wersję roboczą nowego Regulaminu w oparciu o zdobyte informacje.

Konsultowalismy się z Panią Pedagog naszej szkoły, która okazała się bardzo pomocna.

Po wprowadzeniu stosownyh zmian, nasz opiekun upewnił się ponownie, że nowo powstały dokument jest zgodny z pozostałymi dokumentami, oraz, że jest napisany w poprawnej formie.

Regulamin został przesłany w formie elektronicznej do Pani Dyrektor z prośbą o akceptację.

Następnie Regulamin został  rozesłany do nauczycieli z prośbą o zapoznanie się z nim.

Wychowawcy przeczytali dokument na lekcji godziny wychowawczej, w celu zapoznania wszystkich uczniów.

W ten sposób udało nam się zrealizować tak ważne wyzwanie.

• ​W realizację wyzwania zaangażowane były następujące osoby.
  • Grupa robocza
  • Pani Pedagog
  • Pani Dyrektor
  • Wszyscy nauczyciele
  • Wszyscy uczniowie

Najtrudniejszym zadaniem okazała się analiza całego Regulaminu.

Paragrafy, trudne niezrozumiałe słowa, musieliśmy wyjaśniać, tłumaczyć.

Dzięki pomocy strony CEO i korzystaniu z dokumentacji innych szkół udało nam się podołać wyzwaniu.

Najważniejszym sukcesem jest stworzenie nowego dokumentu, oraz to że to właśnie nasza grupa miała na to wpływ.

Drogi Zespole,

wielkie brawa - podołaliście niełatwemu zadaniu, jakim jest redagowanie Regulaminu SU! Wspaniale, że udało Wam się stworzyć dokument, na którym opiera się formalnie Wasze działanie - to dobra podstawa prawna! Cieszymy się, że skorzystaliście z naszego wsparcia za pomocą dostępnych materiałów. Doceniam, że zadbaliście o to, by był to dokument zgodny z innymi, które obowiązują w Waszej szkole i konsultowaliście go z nauczycielami. Przeszliście dzielnie przez trudny język formalny i teraz macie już regulamin, który wspiera Waszą działalność i mogliście go stworzyć! Brawo! Opierajcie się o niego podczas Waszej działalności, odwołujcie, a w razie czego uzupełniajcie. Pozdrawiamy! smiley