Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Kaimierza Odnowiciela w Pobiedziskach
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?:
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Data ostatnich wyborów:
wtorek, Czerwca 5, 2018

Najpierw spotkaliśmy się w małym gronie osób należących do zarządu SU i omówiliśmy wszystkie kroki jakie trzeba zrobić, żeby odpowiednio przeprowadzić akcję.

Później zwołaliśmy zebranie trójek klasowych klas IV-VIII i 3gim, gdzie predyskuowaliśmy regulain i poprosiliśmy o zaprezentowanie dotychczasowego regulaminu na godzinach wychowawczych w klasach. Omówiliśmy punkty, które wydawało nam się, że powinny być zmienione i poprosiliśmy o przedyskutowanie na godzinach wychowawczych co jeszcze zdaniem uczniów trzebaby było zmienić.

Po dwóch tygodniach spotkaliśmy się ponownie z trójkami klasowymi, które przekazały nam propozycje uczniów z poszczególnych klas. Niektóre okazały się naprawdę cenne. Nie obyło się bez "śmiesznych" propozycji dotyczących np. organizowania dnia wagarowicza raz w miesiącu ;)

Po przedyskutowaniu wszytskiego zmieniliśmy te części, które wydawały nam się niedokładne. Treść nowego regulaminu została powieszona w gablocie szkolnej i rzdana wychowawcą klas, żeby mogli zapoznać uczniów na godzinie wychowawczej.

W realizację byli zaangażowani wszyscy uczniowie klas IV-VIII i 3gim.

Zebranie wszystkich propozycji uczniów i wybranie tych, które naprawdę mogły się przyczynić do zmiany regulaminu na lepsze.

1. Doprecyzowaliśmy kwestie związane z wyborem opiekuna SU, tak aby uczniowie mieli większą autonomię przy jego wyborze (bez narzucania przez dyrekcję)

2. Dodaliśmy punkty związane z tym, że SU ma współpracować z RR, RP i dyrekcją szkoły (nie tylko wtedy kiedy jest to konieczne, tylko zawsze kiedy nadarzy się taka okazja)

Drogi Zespole,

dzięki za dodanie relacji! smiley Wygląda na to, że świetnie Wam poszło! Udało Wam się przeprowadzić rozmowy w klasach po zapoznaniu z pierwotną wersją regulaminu i uzyskać od uczniów propozycje zmian! Super, że spotkaliście się razem, by to omówić i wyniknęły z tego konkretne zapisy związane z wyborem opiekuna i współpracą innymi organami w Waszej szkole. Mam nadzieję, że uda się te rzeczy wcielić w życie! Trzymam kciuki! Powodzenia! laugh