Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16, im. Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?:
3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.
Data ostatnich wyborów:
czwartek, Września 27, 2018

1. Na jednym z zebrań SU zaplanowaliśmy przprowadzeni zajęć na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.

2. Zapoznaliśmy sie ze scenariuszami, które udostępnił nam opiekun projektu ze strony Szkoły Demokracji.

3. Zainspirowały nas propozycje zabaw zawarte w senariuszach, bo pierwszy raz samodzielnie mieliśmy prowadzić zajęcia. nauczyciel obecny na lekcji miał być tylko obserwatorem.

4. Przygotowaliśmy zagadki dotyczące samorządu w naszej szkole oraz osób, które w nim działają; wzór plakatu wyborczego, aby młodsi uczniowie i uczennice wiedział jak go przyszłości pryzgotować. Wykorzystaliśmy metodę zdań niedokończonych dostępną w scenariuszach Szkoły Demokracji.

5. Przeprowadziliśmy zaplanowane zjęcia na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach czwatrych ( tuż po majowym długim weekendzie).

Zajęcia mogliśmy przeprowadzić dzięki nauczycielom - wychowawcom, którzy udostępnili nam swoje godziny wychowawcze.

Stres przed zajęciami. Nie jesteśmy nauczycielami, więc były obawy czy młodsi uczniowie będą zainteresowani tym, co chcemy przekazać.

Duże zainteresowanie kolegów i koleżanek z klas czwatrych działalnością w SU. Zadawali oni mnóstwo pytań, a także dzielili się swoimi pomysłami, chcą zweryfikować, czy są możliwe do zrealizowania w przyszłości. Tym zajęciom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.

wielkie brawa! Wygląda na to, że spisaliście się na medal! Podjęliście się tego niełatwego zadania, jakim jest prowadzenie lekcji. Myślę, że sporo pracy zajęło Wam przygotowanie. Cieszę się, że znaleźliście inspirację i ciekawe propozycje w naszych scenariuszach i podajecie te, które były dla Was interesujące! Pomimo stresu mam wrażenie, że warto było! Osiągneliście spory sukces - zainteresowanie uczniów tematem to bardzo dobra rekomendacja Waszych zajęć! Wielkie gratulacje! smiley