Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 2
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?: 
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Data ostatnich wyborów: 
poniedziałek, Października 15, 2018
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach mogli wziąć udział uczniowie klas IV-VIII. Na początku kandydaci rozwiesili w szkole plakaty z chwytliwymi hasłami oraz solidnym planem wyborczym. Następnie dnia 15.10.2018, w piątek miała miejsce debata przedwyborcza. W sali gimnastycznej zebrały się klasy oraz nauczyciele i Dyrektorzy. Uczniowie ubiegający się o stanowiska na samym początku przedstawili się, a także powiedzieli kilka słów na temat swojego programu. Było naprawdę dużo świetnych pomysłów! Na zakończenie był czas, aby zadać pytania kandydatom. Młodzi wyborcy mieli weekend na zastanowienie się i wybranie najlepszego kandydata, na którego zagłosować mogli w poniedziałek. Udział w wyborach wzięło około 400 uczniów szkoły. Komisja wyborcza, złożona z czterech członków przeliczyła głosy. Największą ich liczbę uzyskała Natalia Jańczuk VIIb, która została przewodniczącą Zarządu Samorządu Uczniowskiego, Kamil Żochowski VIIIa wiceprzewodniczącym, Sandra Hardej VIIIb - sekretarzem oraz Mikołaj Mikołajczuk VIc, który będzie pełnił funkcje skarbnika. Gratulujemy i życzymy jak najwiecej sukcesów! Redakcja Olga Janista Gabrysia Dymkowska Kacper Gałaguz

Poprawka: Za zgodą dyrekcji odbył się apel na którym poinformowaliśmy o debacie. Wybraliśmy debatę przedwyborczą aby młodzi kandydaci mogli zaprezentować się i poćwiczyć w wystąpieniach publicznych. Uczniowie zadawali wiele pytań na temat programu kandydatów. Czy uda im się je wszystkie wprowadzić i czy zostaną zaakceptowane. Zostały poruszone tematy mundurków, telefonów, ocen, dyskotek oraz wiele innych. Padło kilka nowych ciekawych pomysłów naprzykład takich jak pokaz talentów czyli uczniowie mogą pokazać jakie posiadają zdolności ale większość z nich jest kontynuacją programu z dawnych lat.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizacji wyzwania zaangażowana była cała szkoła.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

NIe było dla nas trudnego zadania poczdzacz tego wyzwania.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Sama debata przebiegała na bardzo wysokim poziomie. Pod względem technicznym była bardzo dobrze przygotowana. Uczniowie zadawali pytania na które kandydaci musieli odpowiedzieć. Celem debaty było wprowadzenie zasad demokratycznych jakie obowiązują w czasie kampani wyborczej.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Droga Grupo,

dzięki za uzupełnienie relacji o brakujące odpowiedzi na pytania! :) Dużo ważnych wątków zostało poruszonych podczas debaty. Dobrze, że pojawiły się także nowe pomysły! Gratulujemy raz jeszcze zorganizowania takiej debaty i tym samym zrealizowania wyzwania! Czekamy na kolejne!

***

Przed poprawą:

Dzięki za dodanie relacji! :)

Świetnie, że zorganizowaliście debatę miedzy kandydatami - to doskonała okazja to tego, aby kandydaci mogli się zaprezentować i poćwiczyć w wystąpieniach publicznych oraz uczyć się argumentować, a dla społeczności szkolnej to możliwość lepszego poznania kandydatów, co może ułatwić wybór. Super, że był czas na przedstawienie pomysłów, a także pytania od publiczności. Gratulujemy zwycięzcom wyborów i życzymy wielu pomysł i sił do pracy na rzecz uczniów. 

W Waszej relacji zabrakło nam kilku szczegółów. W Poradniku do wyzwań - Przewodniku po programie daliśmy wskazówki "Co powinniście napisać w relacji?" przy każdym wyzwaniu. Tutaj zabrakło nam odpowiedzi na pytania: Jak poinformowaliście uczniów i uczennice o debacie? Jaki rodzaj i temat debaty wybraliście? Dlaczego? Jakie pytania i wątki zostały poruszone? Czy padły jakieś nowe, ciekawe pomysły? Uzupełnijcie je proszę, abyśmy mogli zaakeptować Waszą relację! Warto w przyszłości przy pisaniu relacji zaglądać do Przewodnika, który dostępny jest na platformie w zakładce "Materiały" lub pod linkiem: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/sites/szkolademokracji2018.ceo.org.pl/files/szkola_demokracji_2019.pdf.

Wspaniale, że debata przebiegała na wysokim poziomie - gratulacje! Udało Wam się zorganizować ją także technicznie. Aktywność uczestników (w formie pytań do kandydatów) to kolejny sukces - macie rację! Dlatego wielkie brawa za to działanie! Czekamy na uzupełnienie Waszej relacji, aby móc ją zaakceptować!