Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?: 
3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.
Data ostatnich wyborów: 
poniedziałek, Października 1, 2018
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Przeprowadzone zostały zajęcia dla uczniów w formie warsztatowej. Zajęcia te przeprowadziło troje uczniów z klasy szóstej. Lekcje odbyły się w ostatnim tygodniu września. Wybory odbyły się 1 pażdziernika. Wcześniej kandydaci na przewodniczącego przynosili plakaty z własną kandydaturą. Wybory odbyły się na 3 godzinie lekcyjnej. Ci sami uczniowie z klasy szóstej przeszli po klasach i rozdawali karty wyborcze. KAżdy z uczniów zaznaczał oddawał swój głos. Udział w głosowaniu mogli wziąć także nauczyciele i pracownicy szkoły. Oddane głosy policzone zostały tego samego dnia na 4 godzinie lekcyjnej. Liczyli je uczniowie w obecności opiekuna SU. Wyniki przedstawione zostały na tablicy Samorządu UCzniowskiego. Udział w głosowaniu wzięło 278 uczniów, 23 nauczycieli i 6 pracowników szkoły. Każdy oddany głos był anonimowy. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania zaanagażowany był kązdy wychowawca z klasy. Pomagał w zajęciach warszatowych nt wyborów, wspierali i motywowali uczniów do przedstawienia swojej kandydatury w wyborach.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejszym zadaniem było zmotywowanie, przekonanie uczniów klas czwartych, że można trzeba próbować strtować w wyborach. Twierdzili, że nie mają szans. Poświęcono im więcej czasu, na godzinach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili dodatkową pogadankę dotyczącą wyborów. Pięcioro uczniów z klas czwartych wzięło udział w kandydowaniu na przewodniczącego SU. Drugim trudnym zadaniem było przygotowanie warszatów w taki sposób, by były one ciekawe dla pozostałych.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Uczniowie pojęli ideę samorządności, angażują się w działania szkoły, są kreatywni. Swoje kandydatury na przewodniczącego SU zgłosiło 17 uczniów.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Linki związane z realizacją wyzwania: 
http://www.sp5.miasto.zgierz.pl/images/dokumenty/Regulamin_Samorzadu_Uczniowskiego_Szkola_Podstawowa_nr_5.pdf
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Droga Grupo,

świetnie, że udało się zorganizować zajęcia dotyczące wyborów prowadzone przez uczniów, co zapewne stanowiło nie lada wyzwanie. Przeprowadziliście w swojej szkole także wybory - brawo! Jeśli dobrze wyczytałam z Waszej relacji, dzięki przygotowanym lekcjom wprowadzającym, udało się zachęcić uczniów do zaangażowania i kandydowania oraz świadomego wyboru władz SU. Jeśli tak, to bardzo dobry skutek, zresztą 17 kandydatów to całkiem spora liczba. Dzięki za dodanie Regulaminu! Trzymamy kciuki za dalsze szerzenie wiedzy na temat samorządności wśród uczniów, a w konsekwencji ich zaangażowania! Brawa dla uczniów, którzy poprowadzili lekcję za odwagę! Powodzenia w kolejnych Waszych działaniach! smiley