Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa w Rusi im. 11 Listopada
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?:
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO: Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia.
Data ostatnich wyborów:
wtorek, Października 2, 2018

Wybory w Szkole Podstawowej w Rusi rozpoczęły się od kampanii wyborczej, w której kandydaci do Rady SU przygotowali plakaty wyborcze. Uczniowie, którzy stanowili komisję wyborczą byli odpowiedzialni  za listy uczniów i karty do głosowania.

W realizację wyzwania zaangażowani byli uczniowie klasy 5a, którzy wraz z opiekunem SU dostarczyli zaplombowaną urnę oraz przygotowali salę - jako lokal wyborczy, starając się, by spełniał on wszelkie wymogi bezpieczeństwa i  sprawnego głosowania.

Jednym z trudniejszych etapów przeprowadzenia wyborów, było ustalenie kolejności głosujących klas, sprowadzenie uczniów na głosowanie oraz dopasowanie do   prowadzonych zajęć lekcyjnych.

Sukcesem okazało się sprawne przeprowadzenie wyborów i dobre przygotowanie młodszych uczniów do głosowania, co przełożyło się na oddanie 99,8 % ważnych głosów. Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019 został wybrany !

Moi Drodzy,

bardzo dziękujemy za komentarz. Niestety dopiero zauważyłam Wasze uzupełnienie, ponieważ nie edytowaliście Waszej relacji i przez to jej status nie zmienił się na poprawione. Jednak lepiej późno niż wcale.

Uzupełniliście frekwencję, która była naprawdę duża - wielkie gratulacje! Ponadto wstawiliście swoją ordynację i bardzo się cieszymy, że pokazuje ona Wasze procedury i zgodna jest z demokratycznymi zasadami. Chociaż nie piszecie tego wprost, pamiętajcie, że wybory mają być tajne, równe, powszechne, bezpośrednie i większościowe. Poza tym prawo do kandydowania nie może być niczym ograniczone, tak jak prawo do głosowania.

Gratulacje zrealizowanego wyzwania!

Dzięki za dodanie relacji! :)

Wspaniale, że zaczęliście wyzwania od przeprowadzenia demokratycznych wyborów w Waszej szkole - brawo! Kampania wyborcza to dobry początek na przybliżenie kandydatów. Powołanie komisji wyborczej to kolejny dobry krok. Przygotowaliście lokal wyborczy z urną, listami i kartami - super! Pomimo trudności logistycznych udało Wam się sprawnie przeprowadzić wybory - brawo! Po Waszych zdjęciach wygląda na to, że świetnie to zorganizowaliście! :)

Zabrakło nam niestety kilku elementów, o których pisaliśmy w Poradniku do wyzwań https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/sites/szkolademokracji2018.ceo.org.pl/files/poradnik_wyzwania_szkola_demokracji_18.pdf (jest również na platformie w zakładce "Materiały". W punkcie "Co napisać w relacji?" prosiliśmy Was o odpowiedźci na pytania: Kiedy odbyły się wybory? Ile osób głosowało i jaka była frekwencja? Nie zamieściliście również ordynacji wyborczej (może być link, wgrany plik lub wklejona treść). Uzupełnijcie to proszę, a będziemy mogli zaliczyć wyzwanie! :)