Obrazek użytkownika Szkoła Podsatwowa nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

W momencie kiedy został wybrany w naszej szkole Zarząd SU zastanawialiśmy się w jaki sposób usprawnić w naszej szkole komunikację. Nie tylko między uczniami a zarządem, ale również między uczniami a Dyrektorem szkoły. Poruszyliśmy więc na jednym ze spotkań ten problem i ustaliliśmy, że musimy uzgodnić pewne zasady przekazywania sobie informacji. Na początku założyliśmy adres mailowy, który został przedstawiony naszym koleżankom i kolegom na szkolnej tablicy samorządu. Informacja o adresie jest również co jakiś czas przypominana przez panią z sekretariatu przez szkolny radiowęzeł. Informacja również pojawiła się na szkolnej stronie internetowej. W kolejnym etapie porządkowania przekazywania informacji reaktywowaliśmy skrzynki pocztowe, które znajdują się w obu budynkach. Na spotkaniu ustaliliśmy również, że raz w tygodniu będzie wyznaczony dyżur jednego z członków zarządu samorządu. Informacja znajduje się na stałe na tablicy informacyjnej samorządu. Z Panią Dyrektor ustaliliśmy również czas kiedy dyrekcja będzie do dyspozycji uczniów i kiedy uczniowie będą mogli osobiście rozmawiać z dyrekcją.

Od tego roku nasza szkoła ma również swoją stronę facebooka, którą zarządza nasza pani od chemii. Tam umieszczamy wszelkie relacje z wydarzeń i działań w naszej szkole.

Do realizacji naszego działania zaangażowaliśmy panią sekretarkę, oczywiście, jak zawsze, współpracowaliśmy z dyrekcją szkoły. Tego bowiem wymagało ustalenie stałego terminu kontaktu z dyrekcją szkoły.

Realizacja tego działania nie przysporzyła nam większych trudności, zwłaszcza, że spotkaliśmy się ze zrozumieniem nauczycieli oraz naszej Pani dyrektor.

Za największy sukces naszego działania uważamy uruchomienie strony na facebooku. Rozmowy z Panią Dyrektor toczyły sie kilkakrotnie, ale niestety nie dawały rezultatu, ciągle nie uzyskiwaliśmy zgody. Wreszcie z pomocą naszych opiekunów samorządu oraz Pani od chemii, która zarządza stroną, uzyskaliśmy zgodę. Zamieszczane są tam relacje ze wszystkich naszych działań w szkole, docieramy zatem z informacjami do dużej grupy nie tylko naszych kolegów i koleżanek, ale również do innych osób.

Dziękuję Wam za dodanie relacji z obszaru Komunikacja i Media. To obszar, który bardzo często jest spychany na dalszy plan, a jest niesamowicie ważny w szkole. Bez odpowiedniej komunikacji trudno będzie realizować projekty i działania w szkolnej społeczności.

Wy wykorzystujecie kilka narzędzi komunikacyjnych, wykorzystując komunikację bezpośrednią w formie spotkań oraz możliwość kontaktu mailowego. Cieszę się, że udało Wam się uruchomić Facebooka szkoły. Czy ktoś z uczniów może wesprzeć nauczycielkę w prowadzeniu profilu? Na pewno warto o tym pomyśleć, by prowadzenie profilu nie zostawało tylko na głowie jednej osoby.

Wprowadzenie stałego terminu spotkań z dyrekcją jest bardzo ważne – wiele osób na pewno będzie chciało się spotkać i porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole oraz o tym, co można jeszcze w niej robić, by była przyjaznym miejscem. Mam nadzieję, że uczniowie będą chętnie korzystać z możliwości spotkań z władzami SU oraz dyrekcją szkoły.

Pozdrawiam Was serdecznie