Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Szymanowie
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

W naszej szkole od trzech lat powoływany jest Rzecznik Praw Ucznia. Po reformie szkolnictwa nasza szkoła mieści się obecnie w dwóch budynkach. Żeby więc usprawnić komunikację między uczniami, a Rzecznikiem został utworzony adres e mailowy: rzecznik-praw-ucznia.1918@o2.pl, na który swoje skargi, zażalenia, lub uwagi mogą pisać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rzecznik, po otrzymaniu wiadomości konsultuje się ze swoim opiekunem i wspólnie próbują rozwiązać zaistniały problem.Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego założyła również grupę na Facebooku, na której informuje wszystkich o podejmowanych przez RSU decyzjach, a także uczniowie mogą tam przekazywać swoje potrzeby i sugestie. Każdy uczeń może dołączyć do tej grupy.

Do komunikowania się zarówo z Rzecznikiem Praw Ucznia, jak i z RSU zapraszani są wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Zostało stworzone nowe źródło informacji, do którego ma dostęp cała społeczność szkolna.

Istnieje możliwość dotarcia z informacjami na temat działalności samorządu do wszystkich uczniów.

W realizacji tego wyzwania nie napotkaliśmy na żadne trudności.

Wielu uczniów korzysta z grupy utworzonej na Facebooku.

dzięki za dodanie relacji! smiley Świetnie, że postanowiliście usprawnić komunikację z Rzecznikiem Praw Ucznia poprzez skrzynkę mailową - bardzo dobry pomysł! Jednak nie jest to uczniowski środek przekazu - taką funkcję spełnia właśnie grupa na facebooku, na którą każdy może coś dodać, zgłosić uwagi, ogłosić, podzielić się refleksjami, dlatego wspaniale, że podjęliście się realizacji wyzwania w taki sposób. Dlaczego wybraliście ten właśnie sposób? Najważniejsze, że wszyscy uczniowie szkoły mogą skorzystać z tego narzędzia.

Mam jedno pytanie - w jaki sposób informujecie uczniów i uczennice o możliwości korzystania z tego medium? W jaki sposób ich zaprosiliście do dołączenia? Dajcie znać! Czy ktoś z władz SU jest wyznaczony, by zamieszczać ogłoszenia w Waszym imieniu? Jesteśmy bardzo ciekawi, jak to dokładnie działa.

Zachęćcie jak najwięcej uczniów, by dołączyło do tej grupy, dbajcie o nią i nie zapomnijcie o innych formach komunikacji, by uczniowie nie korzystający z facebooka, również byli poinformowani skutecznie oraz mogli zgłaszać pomysły oraz uwagi. Gratulacje zrealizowania wyzwania! laugh