Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?: 
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Do realizacji wyzwania zmotywowała nas potrzeba funkcjonalnego środka komunikacji społeczności uczniowskiej z dyrekcją. W ten sposób narodził się pomysł cyklicznego zwoływania Sejmiku Uczniowskiego. Podczas spotkań omawiane są bieżące sprawy szkoły. Uczniowie mogą przedstawiać swoje pomysły wpływające na życie szkoły, zgłaszać wszelkie niepokojące ich sprawy i tym samaym wpływać na funkcjonowanie placówki. Na comiesięczne spotkania z panią dyrektor oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego przychodzą 3-osobowe delegacje z klas 3-7 oraz przedstawiciele SU. W zależności od potrzeb, w Sejmiku Uczniowskim uczestniczą także: szkolny rzecznik praw ucznia, przedstawiciel sądu koleżeńskiego, przewodniczący Rady Rodziców oraz pedagog i/lub psycholog szkolny. Uczestnicy spotkań są zobligowani do przekazania sprawozdania z Sejmiku podczas najbliższej lekcji wychowawczej.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania zaangażowała się pani dyrektor oraz samorządy klasowe.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Z realizacją wyzwania wiąże się wyłącznie problem ustalenia dogodnego dla wszystkich uczestników Sejmiku terminu.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Uczniowie zauważyli, że mają wpływ na życie szkoły i to co się w niej dzieje. Udało im się wyegzekwować między innymi: zdrowe kanapki w stołówce szkolnej; szkolny sklepik, który w ofercie ma zdrowe jedzenie i desery oraz niezbędne przybory szkolne; ławki na korytarzach; zniesienie obowiązku noszenia mundurka.
Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drogi Zespole,

wygląda na to, że wspaniale Wam poszło! laugh Bardzo ciekawy pomysł, by zwoływać Sejmiki! Uczestniczą w nich delegacje klas, więc warto by zbierały przed spotkaniem postulaty od uczniów i uczennic - pamiętajcie o tym! Sprawozdanie na lekcji wychowawczej to świetna praktyka! Warto ustalić stały termin Waszych spotkań, by wszystkim odpowiadał, skoro jest on trudnością. smiley Wielkie gratulacje już wprowadzonych, bardzo konkretnych zmian, o których piszecie! Brawa!