Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 79
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Szkoła wprowadziła zwyczaj stałych spotkań samorządu z dyrekcją.

Przewodnicząca samorządu ustaliła z Dyrektorkem szkoły terminy spotkań(1xw miesiącu), oraz w zależności od potrzeb. Na zebraniach samorządu uczniowskiego przekazuje informację członkom samorządu uczniowskiego.

W spotkaniu uczestniczą osoby, które organizowały działannia i chcą o niej opowiedzieć lub planują działanie w najbliższym miesiącu.

Spotkania przebiegają według ustalonego porządku: najpierw Dyrektor przedstawia, co udało się zrobić w ostatnim miesiącu, a potem pyta uczniów o plany na przyszłość i opinie w różnych kwestiach.

Następnie uczniowie zgłaszają swoje pomysły. Dyrektor odnosi się do nich,  akceptując wiekszość propozycji.

Dyrektor opowiada o inicjatywach uczniów na zebraniach z Radą Rodziców.

Wszyscy uczniowie szkoły byli zaangażowani w realizację projektu, a największy udział mieli uczniowie realizujacy różne zadania na terenie szkoły.

Najtrudniejsze było przełamanie wstydu, który nam towarzyszył podczas rozów z Dyrektorem.

Udało nam się przekonać uczniów, że Dyrektor będzie liczył się z naszym zdaniem i warto uczestniczyć w spotkaniach.

Drogi Zespole,

wielkie gratulacje - ustalenie stałych spotkań z dyrekcją to nie lada wyzwanie, a Wam się to udało! laugh Świetnie, że ustaliliście stałą częstotliwość spotkań - regularność jest tutaj kluczowa, by razem efektywnie działać. Bardzo dobrze, że włączacie w nie osoby organizujące bieżące działania. Doceniam, że zaczynacie od omówienia sucesów, a potem planujecie co dalej - dobry porządek. Wielki plus, że pomysły są przekazywane rodzicom. Dzięki także za fotki - praca, jak widać, wre!

Wspaniale, że macie tak otwartego na Wasze propozycje dyrektora - to bardzo cenne i warto to docenić. Myślę, że warto było się przełamać. Teraz Wasze pomysły mogą być szybciej i lepiej omawiane. Macie racje - niezmiernie dużym sukcesem jest przekonanie uczniów, że ich głos w tych rozmowach ma znaczenie. Wielkie brawa!! Oby te spotkania przynosiły coraz lepsze inicjatywy i owocną, wspólną pracę! Powodzenia!! Trzymamy kciuki! smiley