Obrazek użytkownika Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 im. Św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego w Krakowie
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Do realizacji tego obszaru wybraliśmy kontakt poprzez media społecznościowe w postaci założenia konta naszej szkoły na Instagramie. Okazało się, że taki profil już istnieje na Instagramie, ale to konto nieoficjalne, założone przez uczniów klas tanecznych, ZSO nr 14 to również klasy integracyjne oraz Gimnazjum nr 36 ;) I takie był nasz głowny cel: komunikacja między uczniami całej społeczności szkolnej. Podczas spotkania SU oraz uczniów wspołpracujących  z nim wybrano jednego ucznia ( Patryka Kwarcińskiego z klasy II Pc), który założył oficjalny profil ZSO nr 14 w Krakowie na Instagramie i jest odpowiedzialny za prowadzenie konta (pod nadzorem opiekuna SU) oraz dodawanie aktualnych wydarzeń z życia szkoły. Na profilu zatem ukazały się relacje m.in. ze ślubowania klas pierwszych, ich prywatne występy, kiermaszu andrzejkowego czy też zabawnych sytuacji z danego dnia (takie same ubranie p. Dyrektor oraz przewodniczącej SU podczas Mikołajek szkolnych). Na razie konto rozwija się i rośnie liczba obserwujących :) Link do konta na Instagramie umieszczony jest na facebooku szkoły oraz stronie internetowej.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie konta jest uczeń klasy II Pc Patryk Kwarciński.

Sama realizacja może nie była trudna, jednak opiekun SU musi mobilizować prowadzącego konto na Instagramie do systematyczności w dodawaniu aktualizacji :) wybieranie atrakcyjnych materiałów też jest czasochłonne.

Uczniowie interesują się profilem, przede wszystkim jest to profil wspólny dla całej społeczności szkoły, integruje uczniów ze wszystkich typów szkoł, którzy czują się częścią całości. Nie ma podziału na liceum i gimnazjum, tutaj wszyscy są razem.

Dziękuję Wam za dodanie relacji z realizacji obszaru Komunikacja i Media. Pomysł ze szkolnym Instagramem jest bardzo fajny. To bardzo dobrze, je Instagramem zajmuje się specjalnie ku temu wyznaczona osoba. Może jednak warto przemyśleć, czy jedna osoba to nie za mało – może ktoś wesprze Patryka?

Przez chwilę miałam wątpliwości co do tego, czy Instagram jest narzędziem, które daje możliwość obustronnej komunikacji, ale po zagłębieniu się w temat uznałam, że daje. W końcu każda osoba może komentować wpisy, a osoba prowadząca może się do nich odnosić.

Piszecie, że wyzwaniem jest mobilizacja Patryka do wstawiania postów – mam na to radę, którą powtórzę z pierwszego akapitu: na pewno znajdzie się w szkole druga osoba, która ma zajawkę do social media i wesprze Patryka w prowadzeniu Instagarmasmiley

Pozdrawiam Was serdecznie