Obrazek użytkownika Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?: 
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

1. W dniu 15 maja 2019r. zebralismy się w świetlicy internackiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów klasowych wszystkich klas oraz SU.

2. Na zebraniu przedyskutowano sposób komunikacji na linii włądze SU a pozostali uczniowie. 

3. W burzliwej dyskusji zdecydowano się na cykliczne spotkania w świeticy internatu szkolnego, który zamieszkują wszyscy uczniowie. (Ze względu na charakter szkoły internat szkolny pełni funkcję koszar wojskowych, a wszyscy uczniowie mają obowiązek skoszarowania). 

4. Zdecydowaliśmu się na taki środek komunikacji, ze względu na fakt, że szkoła położona jest w obszarze leśnym i uczniowie mają utrudniony dostęp do internetu (problemy z zasięgiem), a fakt, że wszyscy są mieszkańcami internatu przemawia za tym, aby spotkać się osobiście.

4. Spotkania, w których będą mogli wziąć udział uczniowie, którzy chcieliby podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub pomysałmi, będą oraganizowane w każdy pierwszy czwartek miesiąca pod hasłem "Uczniowskie czwartki samorządności".  

5. Chcemy, aby wszystkie zgłaszane sprawy były dyskutowane na bieżąco, bez odkładania ich w czasie, a w przypadku konieczności konsultowania kwestii w szerszym gronie mamy sposobność, by w trybie natychmiastowym zwoływać samorządy klasowe i rozstrzygać bieżące sprawy. W razie niemożliwości udzielenia natychmiastowej odpowiedzi na poruszane przez uczniów kwestie/uwagi wyznaczono dyżury dla członków zarządu SU w czasie długich przerw w szkole będą oni dostepni w kawiarence szkolnej w każdy poniedziałek. 

6. O pomyśle na organizowanie naszych coczwartkowych spotkań poinformowaliśmy społeczność szkolną na apelu, w którym codziennie biorą udziałą wszyscy nasi uczniowie - kadeci. Poproszono rónież samorzady klasowe, aby przypominały w poszczególnych klasach o możliwości wzięcia udziału w spotkaniu w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację zadania zaangażowali się przedstawiciele samorządów klasowych oraz opiekun SU.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Przeszkodą w realizacji wyzwania było ustalenie terminów spotkań, ponieważ młodzież w internacie ma ściśle określony porządek dnia, dodatkowe obowiązki wymagają dla uczniów przeorganizowania własnego czasu wolnego.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Za nasz sukces uważamy to, że młodzież chętnie przystała na dość nietypową formę komunikacji jaka są rozmowy face to face, a nie popularne w dzisiejszych czasach rozmowy w sieci. Ufamy, że ta forma komunikacji pozwoli nam się jeszcze bliżej poznać i zintegrować w środowisku szkolnym.
Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drogi Zespole,

gratulacje! laugh Udało Wam się stworzyć nowy środek komunikacji, jakim są stałe spotkania, na które jak rozumiem, przyjść może każdy. Świetnie, że wspólnie ustaliliście taką formę i wyszło to z Waszej rozmowy. Podoba mi się, że wybrany przez Was sposób komunikacji jest bardzo uzasadniony i dostosowany do realiów Waszej szkoły! Wielki plus! smiley Doceniam również fakt, że wyznaczyliście stałą datę na te spotkania - wzorowa praktyka! Wyznaczyliście także stałe dyżury SU - brawo! Może w przyszłości warto pomyśleć także o formie, która pozwoli bardziej nieśmiałym uczniom na zgłaszanie swoich pomysłów w anonimowy sposób? Na przykład skrzynka pomysłów i uwag? Wówczas moglibyście podczas "Uczniowskich czwartków samorządności" je omawiać? Co o tym myślicie? Pamiętaliście również, by na koniec poinformować uczniów o stworzonej możliwości (poprzez apel i przedstawicieli klas). Dzięki za fotki - w grupie siła! wink

Kolejne wyzwanie za Wami! Mam nadzieję, że te stałe spotkania przyczynią się do lepszej pracy w Waszej szkole, pozwolą na zaistnienie wielu nowych pomysł i inicjatyw, czy poprawę tego, co dotąd jest, a także pomoże się zintegrować (o czym wspomnieliście), a zatem budować uczniowską wspólnotę! Powodzenia! Trzymamy mocno kciuki i serdecznie pozdrawiamy! laugh