Obrazek użytkownika Zespół Szkół Publicznych w Szewnie
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Komunikacja z Dyrekcją szkoły była właściwie naturalną kontynuacją comiesięcznych spotkań Samorządu. Podczas zebrań padało wiele pomysłów, które wymagały akceptacji Pani Dyrektor. Postanowiliśmy zatem, że te wizyty staną się regularne.

Założono zeszyt spotkań, w którym jest lista obecności, a także tematy, które poruszamy. Po comiesięcznym spotkaniu Przewodnicząca spotyka się z Dyrekcją i informuje o poruszanych tematach, prośbach czy pomysłach.  Dyrekcja także składa podpis na znak, że zapoznała się z tematyką spotkania.

Wśród nich od października znalazły się:

- poinformowanie Dyrekcji o przystapieniu do projektu "Szkoła Demokracji"

- organizacja dyskotek

- ogłaszanie i monitorowanie akcji charytatywnych

- organizacja imprez szkolnych - Mikołajek, wyborów SU, Dnia Książki, Pierwszego Dnia Wiosny, Prima Aprilis...

- orgaznizacja kącików aktywności

Dyrektor, pani Małgorzata Turczyńska

Wicedyrektor, pani Dorota Lasek

Z powodu obowiazków Dyrekcji, czasami spotkanie przekładane jest w czasie, ale zawsze się odbywa.

Było to dość proste zadanie do realizacji, ponieważ nasza Dyrekcja jest osobą bardzo otwartą na pomysły młodzieży i ceni sobie kontakt z nimi. A uczniowie bardzo cenią sobie kontakt z Dyrekcją, czują, że ich zdanie na prawdę się liczy i jest zauważane.
Dodatkowe informacje:

Kwestię komunikacji i przekazu informacji w naszej szkole między SU a uczniami straliśmy się rozwiązać zanim przystapilismy do projektu Szkoła Demokracji. Naszym pomysłem na usprawnienie i szybszy przepływ informacji była na poczatku, jak w każdej szkole, tablica informacyjna. Okazała sie ona z biegiem czasu rozwiązaniem niewystarczającym. Nasze pomysły ewaluowały w ciągu lat poczynając od skrzynki pomysłów, gazetki szkolnej "Nasza szkoła jest wesoła", poprzez Forum Wyrazu Samorządu Uczniowskiego oraz maila SU. Skrzynka pomysłów oraz mail, mimo, że są propagowane, nie cieszą się zainteresowaniem uczniów. Gazetka szkolna wydawana przez wiel lat ma w tym roku przerwę, ale w latach ubiegłych robila furrorę. Najbardziej popularnym środkiem komunikacji na ten moment jest Forum Wyrazu SU. Jest to miejsce "żywe" tworzone dla uczniów i przez uczniów. Znajdują się tam ważne informacje, przeprowadzane są konkursy, uczniowie piszą życzenia z okazji świąt czy ważnych dni. Bardzo ważnym elememtem komunikacji i przekazuywania informacji jest pop prostu "spacer informacyjny" - przewodniczaca lub zastępca wchodzą do klas podczas godziny wychowawczej i przekazują ważne informacje, np. o dyskotekach, akcjach, zbiórkach czy nadchodzących wydarzeniach. Rewelacyjnym rozwiązaniem w naszej szkole jest ustalenie godziny wychowawczej tego samego dnia o tej samej porze dla wszystkich klas 4-8. Jesteśmy dumni z naszych rozwiązań, mimo, że nie wszystkie one są doskonałe, ale uczymy się nadal je ulepszać. Ponadto zawsze mamy wsparcie Dyrekcji, która kibicuje naszym planomi angażuje się w ich realizację. Mamy też marzenia na przyszłość ... szkolny radiowęzeł.

udało Wam się znaleźć ciekawy sposób na komunikację z dyrekcją, a co najważniejsze - skuteczny! Brawo! Dobrze, że wyszło to z Waszej potrzeby - jak zauważyliście, by realizować działania, trzeba się kontaktować z Dyrekcją i współpracować. Zeszyt to forma, dzięki której zawsze możecie wrócić do zapisów i to jej wielki plus. Dzięki za konkretne przykłady tego, co w nim się znalazło - dobry kierunek! smiley

Warto docenić, że macie Dyrekcję otwartą na Wasze pomysły, bo to nie jest regułą. To o czym piszecie, czyli poczucie wysłuchania i ważności Waszego głosu jest bezcenne.

Wspaniale, że zadbaliście już wcześniej o komunikację z uczniami i uczennicami i szukaliście na to sposobów tak różnorodnych! Forum Wyrazu brzmi bardzo ciekawie i świetnie, że się u Was sprawdza i cieszy popularnością. Spacer informacyjny to częsta praktyka i cieszę się, że daje efekty w Waszej szkole. Rzeczywiście godzina wychowawcza o tej samej porze to zabieg bardzo przemyślany - gratulacje! Widać, że dbacie o komunikacje i staracie się znaleźć, jak najlepsze rozwiązania, by być w kontakcie z uczniami. Doceniam Wasze starania i patrzę na nie z podziwem. Mam nadzieję, że uda Wam się stworzyć radiowęzeł, o którym marzycie - powodzenia!

Życzę Wam także regularnych spotkań (wytrwałości i dokładności w prowadzeniu Zeszytu), by Wasze działania były efektywne! Trzymamy mocno kciuki za Was i pozdrawiam! laugh