Obrazek użytkownika Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Miedzypokoleniowe śpiewanie i pokaz mody lat 20 było jednym z istotnych wydarzeń w naszej szkole. Wydarzenie to można podzielić na dwie części I to pokaz mody i przygotowanie kotylionów. Juz od października wszyscy szykowali sobie stroje, poruszenie było nie tylko wśród uczniów ale i nauczycieli. Na pokazie wybrano najlepsze przebranie, chociąż każdy swoim strojem chciał jak najlepiej oddać klimat epoki.

Druga część to miedzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych. Każda klasa losowała pieśń, która później trzeba było odśpiewać. Poprzedziły to wielogodzinne próby, a na korytarzach po lekcjach rozlegał się śpiew grup przygotowujących się na swój występ.

Na imprezę zaproszeni zostali starsi nauczyciele (emeryci). Był czas wspólnego spiewania i wspominania.

A 11.11 tradycyjnie chętne osoby wzięły udział w Paradzie Niepodległości, która po raz kolejny przeszła ulicami Gdańska. Parada w miescie na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń i uczniowie chętnie biorą w niej udział.

 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 
  • W realizację wydarzenia zaangażowana była cała społeczność szkolna.Kilka dni wczesniej uczniowie przygotowywali biało-czerwone kotyliony. 
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze było chyba odśpiweanie piesni, bo jako, że nie jesteśmy szkołą muzyczną, nie ma też zespołu muzycznego i wiadomo występy są trudne.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Dużym sukcesem był fakt, zaangażowania nauczycieli, którzy swoimi strojami przenieśli nas -uczniów w klimat tej epoki. W niektórych klasach każdy się przebrał.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Linki związane z realizacją wyzwania: 
https://www.facebook.com/pg/ckziu2gdansk/photos/?tab=album&album_id=1000000196854017
https://www.facebook.com/pg/ckziu2gdansk/photos/?tab=album&album_id=997722593748444
https://www.facebook.com/pg/ckziu2gdansk/photos/?tab=album&album_id=997460700441300
https://www.facebook.com/pg/ckziu2gdansk/photos/?tab=album&album_id=997425560444814
Dodatkowe informacje: 

Zdjęcia z naszych wydarzeń pojawiły się na szkolnej stronie internetowej.Powyżej linki.

Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drogi Zespole,

świetnie, że postanowiliście świętować niepodległość w tak ciekawy sposób. Robiliście kotyliony, a pokaz mody dawnych strojów był ciekawym pomysłem i jak widać na zdjęciach - bardzo się w to zaangażowaliście. Wspaniałe stroje, niezwykły klimat i zapewne genialna zabawa - bardzo dobry pomysł! Śpiewanie pieśni patriotycznych losowanych, to również niecodzienna forma na integrację i uczczenie tej wyjątkowej rocznicy - brawo! 

Wasze pomysły były bardzo interesujące, jednak wyzwanie brzmiało: "Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl". Nie wskazaliście, który pomysł wybraliście i dlaczego. Czy to były Wasze własne pomysły, czy inpirowaliście się stroną? Niestety tego zabrakło w Waszej relacji. Zaliczamy Wam to wyzwanie, bo widać, że pomysły były niesztampowe i rzeczywiście zaangażowaliście się w jego realizacje i włączyliście wiele osób, jednak na przyszłość warto dokładnie czytać wyzwanie i Poradnik do wyzwań (tam są podpowiedzi, co napisać w relacji do każdego wyzwania). Gratulacje kreatywności i owocnego świętowania! Pozdrawiamy! smiley