Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Łokietka w Uniszkach Zawadzkich
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
4.Organizujemy działanie skierowane do sąsiadów z otoczenia szkoły, czyli dzień sąsiada

Nasza grupa zaproponowała nauczycielom zorganizowanie warsztatów wielkanocnych dla rodziców i dzieci. Wymyśliliśmy plakaty z motywami świątecznymi, małe zaproszenia, które roznosiliśmy po domach. Musieliśmy nagłośnić ten wyjatkowy dzień, ponieważ niektórzy już przygotowywali się do świąt. Naszym zamiarem było zgromadzenie w jednym miejscu i o tej samej porze jak największej liczby dzieci i dorosłych. Njpierw najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie, nastepnie razem z rodzicami, nauczycielami i rodzicami wykonywali świateczne ozdoby. Nasz zespół z wielkiego kosza rozdawał słodkie upominki (jajka świąteczne), dziewczyny przebrane za postacie z bajek przygotowały dla najmłodszych na sali gimnastycznej gry i zabawy, tańczyły, śpiewały.

Spoza zespołu projektowego zaangażowaliśmy kl. IV, która już wcześniej wystawiała przedstawienie kukiełkowe w naszym przedszkolu. Specjalnie z tej okazji przyszli w sobotę do szkoły, chociaż następnego dnia była niedziela palmowa. Nie odmówili współpracy nauczyciele i dyrektorka szkoły, nawet panie woźne wzięły udział w warsztatach światecznych. Pomogli uczniowie z kl. VII, któzy przygotowali nagłośnienie do muzyki, bawili się z najmłodszymi.

Najtrudniejsze w realizacji było nagłośnienie działania, ponieważ wcześniej już organizowaliśmy turniej samoobrony w naszej szkole i oprócz uczestników turnieju było mało widzów spoza szkoły. Namówiliśmy panią od informatyki na założenie strony na facebooku. Nasza strona szkolna jednak nie ma takiej oglądalności. Siła mediów podziałała.

Uważamy, że naszym sukcesem są bardzo dobre opinie po imprezie. Pani dyrektor zmieniła nam nazwę w dzień otwarty szkoły, ponieważ uważała, że nasza nazwa będzie wprowadzała w błąd. Dzień sąsiada mógłby sugerować imprezę dla dorosłych, a nie dla dzieci. Szkoła ożyła tego dnia. Każdy opuszczał jej progi z upominkiem, ozdobą świąteczną.

Dodatkowe informacje:

Zebraliśmy informacje wśród okolicznych rodzin, że chcieliby wiecej takich spotkań z udziałem dzieci ze starszych klas. Podobały się zajecia ruchowe i plastyczne. Palnujemy zorganizowanie dnia rodziny, wspólne zabawy, warsztaty malarskie, grilla na świeżym powietrzu. Pochwaliła nas pani dyrektor, że potrafiliśmy wszystko dopiąć, a przede wszystkim zaangażowaliśmy uczniów spoza grupy projektowej.

Drogi Zespole,

świetnie, że postanowiliście zorganizować otwarte warsztaty w Waszej szkole! Zrobiliście zaproszenia, które rozdawaliście i plakaty - dobry początek, poinformowanie społeczności Waszej miejscowości to podstawa, by wzięli udział. Użycie facebooka do rozpromowania wydarzenia, to bardzo przemyślane działanie - gratuluję pomysłu i cieszę się, że przyniosło to efekt!

Doceniam, że przygotowaliście różnorodne atrakcje - przedstawienie, warsztaty, dekoracje, które nadały klimat i przebrania oraz zabawy. Udało Wam się zaangażować także wiele osób, co jest pozytywne. smiley

Dzięki za fotki, po których widać, jak wiele się działo. Wielkie brawa za zorganizowanie tego wszystkiego. Entuzjastyczne opinie i chęć ze strony uczestników, by takich wydarzeń było więcej są najlepszą rekomendacją Waszego działania i dowodem na sukces! Jeszcze raz gratulacje i powodzenia w następnych imprezach - trzymamy kciuki za dzień rodziny! laugh