Projekt Szkoła Demokracji
realizowany przez:
3. Działania uczniów - Szkoła Podstawowa nr 4
Odpowiadając na hasło „Dla niepodległej” ogłosiliśmy akcję „ 100 km na 100 lat niepodległej.” Do akcji zaprosiliśmy w specjalnych ogłoszeniach na stronie szkoły i fb nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły, ale wszystkich radlinian- mieszkańców naszego miasta. Tam też umieściliśmy regulamin naszej akcji i działań:
Uczestnicy - każdy ... uczeń, nauczyciel, rodzic, mieszkaniec Radlina i nie tylko. Mogą indywidualnie, grupowo, rodzinnie ...
- Czas trwania - 8 - 30 listopada 2018 roku
- Miejsce - Radlin i okolice. Wszędzie tam, gdzie dojedziesz na rowerze, dobiegniesz, dojdziesz, dospacerujesz ...
- Gdzie, jak ... - zbierasz, zapisujesz (mamy zaufanie, bo robicie się dla siebie i dla naszej Niepodległej) ilość kilometrów w naszej książeczce, która jest odbiór w zgodzie wicedyrektora SP4 -koordynatora programu (od 7 listopada).
- Oprócz siebie spacerów, marszów, szczebli, szczebli, itp. „Radlinioki w biegu". treningu górskim w naszym lesie, grze terenowej na trasie naszego miasta. O szczegółach i na bieżąco informować
- Podsumowanie akcji „100 km na 100 lat niepodległości" odbędzie się 13 grudnia w czasie imprez "Święto szkoły".
W gabinecie wicedyrektora można było odebrać specjalnie przygotowane książeczki, w których uczestnicy wpisywali zaliczone kilometry. Rozdano 37 książeczek. Do zabawy zaprosiliśmy nieformalną grupę biegową „Radlinioki w biegu”. Informacja o naszej akcji została umieszczona w programie miejskich obchodów Święta Niepodległości w Radlinie.
Na początku grudnia zebrano książeczki, bo podsumowanie akcji planowano w czasie Święta Szkoły – imprezy środowiskowej z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości. Otrzymaliśmy 16 książeczek z zaliczonymi kilometrami. Z pieniędzy SU i sponsora zakupiliśmy świąteczne nagrody i podsumowaliśmy działania 13 grudnia w czasie wspomnianego Święta Szkoły, w którym uczestniczyła pani Halina Mizia- Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Radlinie. Wyróżniliśmy i nagrodziliśmy uczestników następujących kategoriach:
1. nauczyciele - pani Krause z mężem, pani Hejna z mężem i pani Kamińska,
2. rodziny- Borowscy, Szafranek Agatka z mamą, Smołka,
3. uczniowie- grupa- F. Pielorz, D. Szendzielorz, M. Dziedzic; indywidualnie- Oliwia Barańska, Ksenia Kubica, Zofia Szafranek, Maciej Kamiński, Kamil Karwot.
Uczestnicy razem przeszli, przebiegli lub przespacerowali 1374,95 km !
Udało się nam zaangażować kilkoro rodziców i nauczycieli, którzy zabrali książeczki i wpisywali kilometry. Nie wszystkim z nich udało się zaliczyć założonych 100 km, ale w zabawie wzięli udział i zaangażowali się w ten sposób w działania programu „Szkoła demokracji” . Aktywnie włączyli się zaprzyjaźnieni biegacze z grupy „Radlinioki w biegu”. Rozpropagowali oni także naszą akcję, sami zorganizowali z okazji 100-lecia niepodległości grę miejską, w której z kolei uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Jak w poprzednim wyzwaniu, większość grona nie wykazała zainteresowania akcją, zawsze możemy liczyć tylko na stałą grupę. Niestety, nawet nauczyciele wychowania fizycznego, którzy powinni akurat w tym zadaniu nas wesprzeć, odmówili współpracy.
Na pewno sukcesem jest taka grupa zróżnicowanych wiekowo i społecznościowo uczestników i zaliczone przez nich kilometry –dla ojczyzny, ale przede wszystkim zdrowia, rekreacji, zabawy, aktywnego spędzania czasu. Cieszy także fakt włączenia przez miasto naszej akcji do programu miejskich obchodów 100-lecia niepodległości i umieszczenia wydarzenia na plakatach i fb miasta.
Droga Grupo,
niewątpliwie znaleźliście świetny sposób na niesztampowe świętowanie niepodległości! Postanowiliście zachęcić ludzi do uczczenia tej wyjątkowej rocznicy w bardzo akywnie i dodatkowo włączyliście w akcję osoby spoza szkoły, mieszkańców Waszego miasta! Zaczęliście od informacji przez dostępne środki komunikacji - świetny początek! Bardzo dobry pomysł z książeczkami, to z pewnością ułatwiało przeprowadzenie całości i motywowało uczestników. Stworzyliście ładne i ciekawe logo promujące akcję. Z pewnością dużą pracą po promocji działania było stworzenie książeczek, zliczenie kilometrów i przygotowanie nagród. Piszecie o sponsorze - jestem bardzo ciekawa, kto nim był i jak udało się Wam zdobyć jego wsparcie? Może podzielicie się Waszym doświadczeniem bardziej szczegółowo, by było inpiracją dla innych? Gratuluję sukcesów, jak zaangażowanie tak wielu różnych osób w Wasze działanie i zakończenie go z wielkim sukcesem! Udało Wam się także zdobyć wsparcie ze strony miasta poprzez włączenie akcji w oficjalne obchody!, a to nie lada osiągnięcie, bo dzięki temu wydarzenie miało wyższą rangę i zasięg! Uwieńczyliście Waszą akcję na Święcie Szkoły uroczystym finałem, co jest ważne przy takich przedsięwzięciach. Gratulacje dla wszystkich, którzy pomyślnie ukończyli akcję i dla Was za zorganizowanie tak ciekawych obchodów rozpromowanych w całym mieście! Brawo! Czekamy na kolejne wyzwania!
Pozdrawiam,
Ula
- Zaloguj się aby dodać komentarz.