Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl

Z racji setnej rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę, uczniowie Szkoły Podstawoej nr 5 w Zgierzu przygotowali wieczorne czytanie dla Niepodległej. Zaproszono władze Miasta Zgierza, uczniów i ich rodziców. Czytano utwory o tematyce patriotycznej, a miłym przerywnikiem były kalambury, również w tej samej tematyce. Pomysł na to wydarzenie zaczerpnięty został z niepodlegla.ceo.org.pl- Patriotyczny festiwal czytelniczy. Zdecydowaliśmy się na ten pomysł, gdyż w szkolnej bibliotece jest bardzo dużo książek o tematyce patriotycznej, pisanej właśnie do dzieci, a nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Stad tez zainspirowanie się Patriotycznym festiwalem czytelniczym. NAjpierw odbyła się prezentacja- wystawa książek, które można by było przeczytać na festiwalu. Metodą głosowania uczniowie wybrali trzy książki. Opracowano i wydrukowano zaproszenia dla władz miasta, rodziców i społeczności lokalnej. Polonistki przygotowały cała oprawę- dekorację, muzykę, klimat...Zaproszoni goście słuchali, a także czytali wybrane pozycje książkowe. Spotkanie odbyło się popołudniu na szkolnej świetlicy. Poprowadzili go przedstawiciele SU. Efekty naszej pracy zaprezentowane zostały w lokalnej telewizji.

Dwie polonistki i wicedyrekcja szkoły. Wicedyrekcja zaniosłą zaproszenia do władz miasta na festiwal czytelniczy

Miejsce, które pomieściłoby wszystkich zaproszonych

Duża liczba przybyłych gości, integracja, współpraca w przygotowaniach do wieczornego czytania

PO POPRAWIE

Drogi Zespole,

dzięki za uzupełnienie relacji! laugh Teraz jeszcze lepiej widać Wasze działania, jego źródło i poszczególne aktywności. Zorganizowaliście wydarzenie związne z patriotyzmem i czytelnictwem, zaprosiliście gości i wprowadziliście ciekawy element głosowania (dobry pomysł!). Macie rację - inetgracja, duże zainteresowanie i lekcja współpracy to prawdziwe osiągnięcia - gratulacje! smiley

Dzięki za dodanie relacji! smiley

Wieczorne czytanie i kalambury to ciekawy pomysł na niesztampowe świętowanie niepodległości. Na zdjęciach widać, że zainteresowanie było duże. Bardzo się cieszymy, że było to dla Was okazją do integracji, wydarzenie przyciąneło wielu zainteresowanych i mogliście współpracować przy przygotowaniach. laugh To duża wartość!

Wasza relacja jest jednak dość krótka i brakuje w niej szczegółów. Przede wszystkim nie napisaliście, który pomysł ze niepodlegla.ceo.org.pl strony wybraliście i dlaczego? Wyzwanie brzmiało "Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl", więc podajcie proszę inspirację, na którą się zdecydowaliście z uzasadnieniem. Ponadto odpowiedzcie na pytania, o które prosiliśmy w Poradniku do wyzwań - Przewodniku po programie: Jak zaplanowaliście działania w projekcie i podzieliliście się zadaniami? × Jak przebiegła realizacja projektu (co się wydarzyło, gdzie i kiedy)? × Jak, gdzie i kiedy zaprezentowaliście efekty Waszej pracy?

Przypominamy, że warto przy pisaniu relacji zaglądać do Przewodnika po programie, który znajduje się w zakładce "Materiały" na platformie, a jego uaktualniona wersja jest także dostępna w linku: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/sites/szkolademokracji2018.ceo.org.pl/files/szkola_demokracji_2019.pdf

Zrealizowaliście ciekawe działanie z okazji obchodów niepodległości. Podajcie nam szczegóły, byśmy mogli zaakeptować Wasze wyzwanie. Czekamy na uzupełnienie! smiley