Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Realizacja wyzwania odbywała się w kilku etapach:

1. Przygotowanie map z trasami marszu - inna dla każdej klasy. Odpowiedzialne klasy VII.
2. Przygotowanie wyzwań na trasie dla uczniów klas I-III. Odpowiedzialne klasy VI.
3. Przygotowanie stoisk z atrakcjami w miejscu docelowym - Stanica Harcerska przy zalewie Piaski Szczygliczka.

• klasy IV - rzutki, przekładanie (konkurencja sprawnościowa), słowotwórstwo, kręgle, quiz, przeciąganie liny;
  • klasy V - beczki (konkurencja sprawnościowa), scrabble, wieża z klocków, rozgrywki piłkarskie, baloniada;
  • klasy III - karaoke i dwa ognie;
  • klasy II i I - pod opieką wychowawców odpowiedzialne były za wydawanie poczęstunku i napojów, a także rozdawanie i odbiór kocy.

4. Marsz Po Zdrowie odbył się 30 maja 2019 r. Każda klasa otrzymała wcześniej przygotowaną mapę z wyznaczoną trasą. Uczniowie wraz z opiekunami wyruszali z różnych punktów naszego miasta i musieli dotrzeć nad zalew zgodnie z wytyczoną trasą. Na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka przed dotarciem na Stanicę Harcerską każda klasa musiała wykonać przygotowane wcześniej zadania. Na miejscu na wszystkich czekał poczęstunek oraz zimne napoje oraz wiele atrakcji. Podczas zabawy na Stanicy Harcerskiej uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, sprawdzić się w wielu konkurencja sprawnościowych, a przede wszystkim dobrze się bawić i zintegrować z grupą rówieśniczą.

W realizację wyzwania zaangażowane były wszystkie klasy I-VII oraz nauczyciele.

Największą trudnością było pozyskanie środków finansowych na organizację poczęstunku i wynajem Stanicy Harcerskiej.

Największym sukcesem było zintegrowanie całej szkoły podczas przygotowań do marszu. Poraz kolejny uczniowie mieli satysfakcję z realizacji ich pomysłu. Dzięki temu mają poczucie i świadomość, że funkcjonowanie placówki zależy także od nich.

zorganizowaliście bardzo ciekawe działanie! Każda klasa samodzielnie przygotowała jakąś część wydarzenia i dzięki temu włączyła sie w przygotowanie. Co prawda piszecie, że Marsz Po Zdrowie organizujecie od kilku lat, a prosiliśmy by wyzwania były czymś, co dotąd nie odbywało się w Waszej szkole, jednak wspominacie o burzliwych dyskusjach i zorganizowaniu tego w nowej formule, co już jest do przyjęcia. Wymyśliliście interesujące atrakcje, aż sama chętnie wzięłabym udział! Zapewne musieliście włożyć wiele wysiłku w przygotowanie poszczególnych elementów, co doceniam. Bardzo się cieszę, że przede wszystkim udało się zintegrować społeczność szkolną - to największa wartość! Gratulacje! laugh Ach, no i dzięki za wspaniałe, zielone, pełne radości fotki!