Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 79
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl

Wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie zaangażowali się maksymalnie w organizację wszystkich wydarzeń. Przygotowania do akademii odbywały się w formie prób do występu. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali swoje zdolności tj. śpiew, taniec czy recytacja opowiadając o wydarzeniach historycznych naszego kraju.Ponadto zorganizowaliśmy poczęstunek nie tylko na terenie szkoły, ale w dzielnicy w postaci łakoci, które osłodziły nam ten wspaniały dzień. Kolejne zadanie to nakręcenie wspaniałego filmu z ułożenia flagi biało czerwonej.na boisku szkolnym oraz wielki marsz po ulicach Gdńska z flagami i kotylionami.

W realizację byli zaangarzowani wychowawcy klas oraz wszystcy uczniowie klas 8 oraz klasa 3.

To czego baliśmy się najbardziej to to jak uda nam się zorganizować 4 klasy ósme tak aby każdy wiedział za co jest odpowiedzialny w którym momencie. Z uśmiechem na ustach możemy przyznać, iż nasze obawy były niesłuszne,gdyż uczniowie z uwagą, szacunkiem i zaangażowaniem wykonali wszystkie swoje zadania. :))))

Sukcesem, który uważamy za największy, to zorganizowanie, zintegrowanie i wpółpraca WSZYSTKICH uczniów (około 70 osób) i ich wzajemna pomoc.

Dziękuję za poprawienie Waszej relacji!

Po poprawieniu i rozmowie telefonicznej uznaliśmy, że możemy ją zaakceptować. Uczniowie i uczennice bardzo zaangażowali się w działania, co jest wartością Waszego działania. Ponadto postaraliście się także poza tradycyjnym apelem, w który włożyliście wiele pracy, jak piszecie, zrobić coś nietypowego, jak ułożenie flagi, nakręcenie filmiku i uroczysty marsz ulicami. Mam nadzieję, że te działania uczyniły to świętowanie wyjątkowym, a uczniowie przezyli czas w sposób radosny! Gratulujemy i czekamy na kolejne wyzwania! smiley

Dzięki za dodanie relacji! :)

Bardzo fajnie, że obchodziliście razem święto niepodległości. Niestety Wasze wyzwanie to nie jest "Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia". Treść nie pasuje do tego wyzwania. Zorganizowaliście szkolny apel, który nie jest dniem integracyjnym, do którego każda klasa coś przygotowała. Prosimy Was o zapoznanie się z Poradnikiem - Przewodnikiem po programie: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/material/przewodnik-po-programie-szkola-demokracji i wybranie innego wyzwania oraz zrealizowanie go. W razie wątpliwości czy problemów - piszcie śmiało! Powodzenia! :)