Obrazek użytkownika Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Giedlarowej
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia
  1. Na spotkaniu SU zebrano wspólne pomysły na organizacje tygodnia świątecznego.
  2. Wśród pomysłów znalazły się: kartka świąteczna od klas dla całej społecznośći szkolnej umieszczona na drzwiach sali lekcyjnej od strony korytarza; świąteczny wystroj sal lekcyjnych z ozdobami wykonanymi samodzielnie przez uczniów, przygotowanie podkładu muzycznego o tematyce świątecznej, przygotowanie pierniczków świątecznych; wystrój korytarzy szkolnych.
  3. Wszystkie przedstawione pomysły zostały zaakceptowane przez panią dyrektor.
  4. Został opracowany regulamin obchodów tygodnia świątecznego oraz regulamin konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej i kartki świątecznej.
  5. Po akceptacji pani dyrektor i ogłoszeniu regulaminu klasy przystąpiły do realizacji zadania. W klasach uczniowie podzielili się na zespoły realizujące poszczególne zadania:

- wykonywanie ozdób świątecznych,

- pieczenie pierników

-przygotowanie muzyki

-wykonanie kartki świątecznej z życzeniami dla uczniów, dyrekcji, pracowników szkoły

6.  Konkurs został rozstrzygnięty w wyniku głosowania wszystkich klas. Każda klasa mogła oddać jeden głos (z wykluczeniem własnej sali) na najładniejszą salę i kartkę z życzeniami.

W trakcie oglądania przygotowanych sal, uczniowie częstowali się pierniczkami.

W realizację zadania zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Najtrudniejszą częścią zadnia okazał się wybór kilku najlepszych pomysłów spośród wszystkich zaproponowanych przez uczniów. Decyzję podjęto poprzez głosowanie.

- integracja zespołów klasowych

-uczniowie wspólnie przygotowywali ozdoby świąteczne i projktowali  wytrój klas

- uczniowie w ciągu tego tygodnia znacznie mniej korzystali z telefonów komórkowych podczas przerw, ponieważ czas wolny przeznaczali na konsultacje i prace nad zadaniami.

Dzięki za dodanie relacji! :)

Wspaniale, że postanowiliście zorganizować takie wydarzenie integrujące wokół tematu świątecznego. Wygląda na to, że świetnie Wam poszło! laugh Zaplanowaliście konkretne działania dla każdej klasy, ciekawe i kreatywne - brawo! yes Mi szczególnie podoba się idea wystroju każdej sali przez poszczególne klasy - pozwala zaangażować się każdemu. Fajnie, że zrobiliście to w formie konkursu - to mogło motywować uczniów. Świetnie, że osiągneliście przez to działanie integrację i udało Wam się oderwać uczniów od telefonów, zajmując fajnym zajęciem - macie racje, to sukces! :) Z pewnością dekoracje były wspaniałe (co pokazują zdjęcia), a pierniczki pyszne! Gratulacje i czekamy na kolejne relacje! smiley