Obrazek użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusociskiego w Sokołowie Podlaskim
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Działania uczniów rozpoczęły się od wspólnych rozmów z Panią Dyrektor.

Przedstawiliśmy wizję, zagospodarowania korytarza na drugim piętrze.

Uczniowie w szkole spędzają bardzo dużo czasu, dlatego muszą mieć chwilę odpoczynku.

Postanowiiliśmy, że zaadoptujemy część korytarza, w którym  będą  miło spędzać czas.

Naszym wyzwaniem był zakup kanapy, piłkarzyków - stół do gry,

Ogromnym problemem okazały się pieniążki bez których nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

Postanowiliśmy działać. Stworzyliśmy plan w jaki sposób można zebrać kwotę.

1. Dyskoteka - sprzedaż biletów, ciast.

O pieczenie ciast poprosiliśmy rodziców.

2. Kiermasz wielkanocny - sprzedaż stroików, ozdób wielkanocnych, palemek.

3. Piknik rodzinny - impreza szkolna.

Do tej pory udało nam się zakupić stół do gry w piłkarzyki. Mamy gry planszowe, które są dodatkową atrakcją.

Na zakup kanapy i innych gier musimy jeszcze zaczekać, Cieszymy się z tego co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie.

Wiemy, że dużą zasługą jest  wsparcie p. dyrektor. Jesteśmy jej wdzięczni, że możemy na nią liczyć.

W naszą akcję zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Uczniowie wiedzą jaki jest cel naszych działan, dlatego bardzo nam kibicują.

Bardzo chętnie wykonują ozdoby wielkanocne, które będą sprzedawane na kiermaszu. Mamy nadzieję, że ich zapał tak szybko nie minie.

Najtrudniesze w realizacji zadania okazało się pozyskanie pieniążków.

Przed nami jeszcze dużo różnych imprez, mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się zakupić kilka niezbędnych rzeczy do naszego kącika.

Za sukces uważamy to, że udało nam się stworzyć takie miejsce, w którym bardzo dobrze się czujemy, miło spędzamy czas, możemy pośmiać się, porozmawiać.

Mamy stworzony regulamin. Każda klasa ma wyznaczoną przerwę do gry.

Brakuje nam kanapy, ale mamy nadzieję, że za jakiś czas uda nam się ją zakupić.

wygląda na to, że świetnie sobie poradziliście! laugh Przezwyciężyliście nawet problem z finansami - wielkie gratulacje zapału i determinacji, dzięki którym udało Wam się stworzyć ciekawe sposoby na zbiórkę pieniędzy. Działaliście na wielu polach i widać Wasz wysiłek, który się opłacił. Macie stół i gry, z których możecie korzystać w wolnych chwilach. Wielkie brawa!

Bardzo dobrze, że widzicie i doceniacie wsparcie ze strony dyrekcji, ale także rodziców. Udało Wam się włączyć w działania wielu uczniów, a to jest bardzo ważne. Dzięki temu macie miejsce przyjazne dla Was, które sami stworzyliście i macie rację - to wielki sukces! Także podzielenie się ta przestrzenią w mądry sposób wg harmonogramu to świetne rozwiązanie. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy zapału na kolejne zbiórki, by kanapa wkrótce zagościła w Waszej szkole! smiley Powodzenia!