Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Od samego początku roku przwijała się w wypowiedziach uczniów potrzeba stworzenia "naszego kawałka podłogi". Problem z tym był jeden i niestety podstawowy, nie mamy miejsca na nic tak naprawdę. UCzymy się na zmiany i zagospodarowane jest każde, ale to każde pomieszczenie. Jednak potrzeba była silniejsza niż problemy lokalowe. Najpierw odbyły się konsultacje w klasach - przedstawiciele samorządu rozmawiali w poszczególnych klasach, o tym czy i jak zagospodarować kawałek korytarza. Za byli wszyscy, dlatego samorząd przystąpił do dzieła.

1. Pojawiliśmy się na Radzie Rodziców i przedstawiliśmy nasze plany - zyskaliśmy akceptację

2. Postanowiliśmy urządzić kiermasz, z którego zyski zostały przeznaczone na zakup puf.

3. Wybraliśmy firmę, zamówiliśmy pufy, wybraliśmy ich kolor i już...

Teraz to bardzo często zapełnione miejsce w naszej szkole

My, Rada Rodziców, w czasie kiermaszu wielu uczniów.

Zdobycie funduszy, bo wszyscy byli za zmianą korytarzowej przestrzeni.

Uzbieraliśmy pełną kwotę na zakup puf i nie potrzebowaliśmy wsparcia finansowego RR

Drogi Zespole,

wspaniale, że zaczęliście od konsultacji klasowych - pytanie uczniów i uczennice o zdanie to dobry początek inicjatywy. Przecież to oni mają być odbiorcami Waszych działań.

Wzięliście inicjatywę w Wasze ręcę, organizując kiermasz - brawo! Pufy to bardzo przytulne meble, z pewnością jest to wygodny kącik. Gratuluję samodzielności w tej inicjatywie - pokazujecie, że dla chcącego, nic trudnego. wink Może jest coś jeszcze, co mogłoby się znaleźć w tej przestrzeni? Co Wy na to?

Gratulacje realizacji wyzwania! Pozdrawiam! smiley