Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Kaimierza Odnowiciela w Pobiedziskach
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?: 
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania, zgodnym z opisem w materiałach CEO (w publikacji: Szkoła demokracji – praktyczny poradnik o współdecydowaniu w szkole).
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Na samym początku poprosiliśmy o pomoc wychowawców klas 6-8, żeby na godzinach wychowawczych zaproponowali chętnym uczniow, aby na karteczak zapisali pomysły, w jaki sposób możnaby usprawnić życie szkoły, co by można zmienić w szkole albo czego w niej brakuje.

Później przeanalizowaliśmy odpowiedzi i okazało się, że w dużej mierze pojawia się problem braku szafek.

Na spotkaniach z dyrektore poruszyliśmy te kwestie. Skontaktowaliśmy się też z Radą Rodziców i przedstawiliśmy wszystkie argumenty przemawiające za tym, ze pomysł szafek w szkole, to bardzo dobre rozwiązanie.

Po konsultacjach i ustaleniach udało nam się wygospodarować fundusz na zakup takich szafek dla uczniów klas 6-8 (te klasy mają zajęcia w budynku, w który brakuje takiego miejsca jak szafka). Z uwagi na to, że montaż takich szafek będzie wymagał zmiany wyglądu korytarza, to zostało to przesunięte na wakacje, tak aby od września uczniowie mogli cieszyć się nowymi szafkami.

Wszystkich zainteresowanych uczniów poinformowaliśmy o tym, że szafki się pojawią, Wywołało to wiele emocji i radości, również u nas.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Dyrekcja, uczniowie, Rada Rodziców

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Znalezienie pomysłu, na to co zrobić, żeby faktycznie udało się takike szafki w szkole zamontować. Brak miejsca na umieszczenie takich szafek w szkole (okazało, się, ze po drobnych zmianach korytarz nada się do tego idealnie)

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

To, ze szafki się pojawią w szkole! Dla nas to wielki sukces, ze po tylu ltach marudzenia duzej liczby uczniów, nam w końcu udało sie coś z tym zrobić :D :D :D

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Dodatkowe informacje: 

Zaieszczamy szafki, które są naszym faworytem (i estetycznym i cenowym ;))
 

Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Droga Grupo,

udało Wam się podjąć ważną dla Was decyzję - wielkie gratulacje! laugh Odpowiedź na taką potrzebę uczniów i uczennic to świetna droga zmian! Co prawda mam wątpliwości, czy był to do końca proces współdecydowania odnośnie formy, ale świetnie, że porozmawialiście z dyrekcją, a potem Radą Rodziców i przedstawiliście im swoje argumenty. W modelowym procesie współdecydowania powinno się odbyć spotkanie dyrekcji, nauczycieli i nauczycielek, rodziców i Was (a przynajmniej przedstawicieli tych grup) jednocześnie. Stwarza to przestrzeń do rozmowy, wymiany argumentów. Wówczas strony uczestniczą na zasadzie partnerstwa - głos każdego uczestnika jest równy, a wspólnie podjęta decyzja jest wiążąca. U Was odbyło sie to raczej na zasadzie zgody władz szkoły, a zauważyć trzeba, że mieliście możliwość wyrazić swoją opinię i porozmawiać o pomyśle, a dyrekcja była otwarta, co jest ogromnym plusem. Może w przyszłości spróbujecie zadziałać według proponowanego przez nas schematu? Co Wy na to? smiley 

Doceniam ogromnie, że udało Wam się przekonać wszystkich do swojego pomysłu i znaleźć fundusze, teraz macie szafki a to największy sukces!

Gratulacje pozytywnej zmiany, jaką udało Wam się osiągnąć! Powodzenia przy kolejnych działaniach! smiley

Pozdrawiam,

Ula