Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 51, im. Jana Pawła II we Wrocławiu
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Na zebraniu samorządów klasowych zastanawialiśmy się co chcielibyśmy zmienić w przestrzeni naszej szkoły. Ustaliliśmy, że bardzo przeszkadza nam jak wygląda budynek naszej szkoły i jakie przez to mało przyjazne dla nas tworzy otoczenie. Ponieważ nie mamy mocy, by zmienić wnętrze całego gmachu, postanowiliśmy obłaskawić chociaż jego fragment, w ramach naszego skromnego budżetu. Pomysł na stworzenie wygodnego i ładnego miejsca, gdzie moglibyśmyposiedzieć, porozmawiać, poczytać czy pouczyć się przedsatwiliśmy Dyrekcji i Radzie Rodziców. Wspólnie podjęliśmy decyzje, że wykonamy kanapy z palet a Rada Rodziców pomogła Samorządowi zorganizować potrzebne materiały (palety, farby, gąbkę tapicerską, materiał na pokrycia itp.) i fundusze na realizację projektu. Samorząd, już samodzielnie, przekonała naszego nieocenionego Konserwatora- Pana Zbyszka, by przejął pieczę nad projektem w czasie tworzenia siedzisk, który, razem z opiekunką samorządu- Panią Anną Zysiak, dbał by wszystko było dobrze zrobione i byśmy nie zrobili sobie krzywdy młotkiem:) Przy pracy było wiele zabawy, dlatego trochę zapomnieliśmy o robieniu zdjęć, ale nie one są przecież najważniejsze.... Oficjalne otwarcie naszego kącika odbyło się 07.05, w wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność uczniowska. Cieszymy się, że nasz pomysł przypadł uczniom do gustu, dlatego już postanowiliśmy, że będziemy rozbudowywać nasz kącik.

W nasze działanie byli zaangażowani rodzice z Rady Rodziców, Dyrekcja, opiekun Samorządu Uczniowskiego- Pani Anna Zysiak, nasz Konserwator- Pan Zbyszek, no i my- uczniowie z RSU i nietylko:)

Najtrudniejsze dla nas było zorganizowanie środków potrzebnych do kupienia matriałów, by wykonanć nasze kanapy oraz zorganizowanie pracy tak, by każdy mógł wziąć udział w projekcie nie rezygnując z zajęć dodatkowych czy lekcji obowiązkowych, chodzimy do różnych klas przez to kończymy zajęcia o różnych porach a mamy jeszcze dodatkowe zadania poza szkołą, ale udało się. Z czego jesteśmy dumni.

Naszym sukcesem okazała się umiejętość argumentacji, gdyż nie było łatwo przekonać Dyrekcji do naszego pomysłu- obawiała się, że możemy się rozczarować postawą niektórych uczniów naszej szkoły (brakiem zaangażowania z ich strony i wandalizmem, z którym się borykamy). Udało się i Dyrekcji podoba się efekt naszych działań.

Drogi Zespole,

jesteśmy pod wrażeniem Waszej ogromnej pracy, jaką włożyliście w to wyzwanie! Zdiagnozowaliście z przedstawicielami samorządów klasowych, co jest Wam najbardziej potrzebne - dobry krok! Z pomocą rodziców zorganizowaliście potrzebne materiały, a następnie wykonaliście mnóstwo wysiłku, by powstały przyjazne, ładne i przydatne siedzenia, które dadzą Wam wygodną przestrzeń na odpoczynek, rozmowy, poczytanie. Cieszymy się, że efekt przypadł do gustu Waszej społeczności szkolnej i będzie go rozwijać - nam także się sposobał! Gratulacje ogromne i trzymamy kciuki za rozwój tego miejsca! Powodzenia! laugh