Obrazek użytkownika Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Giedlarowej
Super Relacja:
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).
  1. Podczas zebrania grupy CEO podjęto decyzję o przygotowaniu kącika wypoczynkowego na terenie szkoły.
  2. Pomysł przedstawiono przedstawicielom klas podczas spotkania Samorządu Uczniowskiego.
  3. Uczniowie wybrali dwa miejsca najdogodniejsze  na urządzenie kącika.
  4. Po uzyskaniu zgody dyrekcji, uczniowie głosowali w klasach na najlepsze ich zdaniem miejsce.
  5. Na kącik relaksu uczniowie wybrali pomieszczenie w którym składowano niepotrzebne i zużyte sprzęty szkolne.
  6. Następnym krokiem w kierunku realizacji zadania była wizyta Pani Dyrektor, sekretarki szkolnej oraz opiekunów i grupy CEO w pomieszczeniu.
  7. Pani Dyrektor wyraziła zgodę na wywóz niepotrzebnych sprzętów i zorganizowała odbiór sprzętu przez odpowiednie służby. Wsparcie i zaangażowanie Pani Dyrektor na tym etapie realizacji zadnia okazało się niezbędne. Pomysł stworzenia kącika spotkał się z duża aprobatą i wsparciem finansowym dyrekcji.
  8. Po uprzątnięciu pomieszczenia, uczniowie zabrali się za porządki oraz dekorowanie sali.
  9. W realizację pozostałej części projektu zaangażowali się wszyscy chętni uczniowie poprzez przynoszenie kwiatów, książek, gier planszowych, pomocy naukowych. Pozyskaliśmy również dywan i kanapy oraz nakrycia na nie.
  10. Uczniowie zredagowali regulamin korzystania z kącika wypoczynkowego.

SU, Dyrekcja, Sekretarka, Pan Konserwator, uczniowie i ich rodzice.

Zadanie okazało się czasochłonne. Dużo czasu poświęciliśmy na uprzątnięcie pomieszczenia oraz zebranie potrzebnego wyposażenia.

Realizacja tego zadania sprawiła uczniom wiele radości. Chętnie angażowali się w różnego rodzaju prace związane z urządzaniem tego miejsca. Zaangażowali się uczniowie, którzy nie wykazywali się dotąd żadną aktywnością społeczną. Cała szkoła z entuzjazmem odniosła się do kącika wypoczynkowego i jest to bardzo popularne i  często odwiedzane miejsce w naszej szkole.

Drogi Zespole,

ogromne gratulacje! laugh Wspaniale Wam poszło! Udało Wam się stworzyć kącik specjalnie dla Was i to o własnych siłach! Wybraliście miejsca i przeprowadziliście głosowanie w klasach - świetny początek, włączający uczniów! Warto zauważyć wsparcie dyrekcji w działaniach i finansowe, które z pewnością było cenne i niezbędne. Włożyliście także wiele pracy w posprzątanie sali i zgromadzenie nowych przedmiotów, dekorujących ją. Bardzo podobami się ściana z odciśniętymi przez Was rękami! Efekt jest naprawdę fantastyczny! Możecie być z siebie dumni! Dodatkowo udało Wam się zaangażować mnóstwo uczniów, także nowych! Nie zapomnieliście także o regulaminie - brawo! Myślę, że najlepszą rekomendacją Waszego miejsca jest jego popularność. Oby tak dalej! Powodzenia i wielkie gratulacje! smiley