Obrazek użytkownika Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Już w zeszłym roku postanowiliśmy porozmawiać z dyrekcją na temat stworzenia takiego miejsca wypoczynku i relaksu w szkole na wzór szkół w szwajcarskim Wil i niemieckim Bad Marienberg. Chcieliśmy się pochwalić naszym kolegom i koleżankom z wymiany międzynarodowej, że możemy coś zrobić i działać tak jak oni. Dyrekcja bardzo przychylnie nastawiona była do tego projektu i uwzględniła to przedsięwzięcie w budżecie szkoły. Dzięki temu powstał kącik prezentowany na zdjęciach - 3 sofy, 2 stoliki i niby mural, bo to fototapeta wybrana przez nas:)

Przy tworzeniu kącika pomogło nam koło teatralne, które ozdobiło ścianę fotkami z sesji zdjęciowej. Dzięki temu kącik wygląda iście artystycznie... no i do tego wygodne sofy.

Najtrudniejsza część była w rękach dyrekcji bo tu chodziło o pieniądze, ale udało się i je otrzymaliśmy.

Stworzenie cichego kącka relaksu i nauki szczególnie dla maturzystów, no i jest gdzie odpocząc oczekując na zajęcia pozalekcyjne:)

Drogi Zespole,

cieszę się niezmiernie, że udało Wam się stworzyć taki kącik i widzę, że mieliście ciekawe inspiracje w zagranicznych szkołach. Zwróciliście o pomoc do dyrekcji - warto docenić, że wsparła decyzyjnie i budżetowo Wasz pomysł - to bardzo cenne! Wspaniale, że mieliście wpływ na to, jak on finalnie wygląda i mogliście wybrać, co się w nim znajdzie. Teraz macie bardzo fajne i ładne miejsce do odpoczynku - sprawiliście, że ono powstało, zatem jak najbardziej umiecie działać w swojej sprawie. Możecie być z siebie zadowoleni! Gratulacje! laugh