Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
4. Organizujemy szkolenie z metod oceniania kształtującego dla rady pedagogicznej naszej szkoły (można skorzystać z oferty CEO). Zachęcamy przynajmniej dwoje nauczycieli, którzy do tej pory nie stosowali elementów oceniania kształtującego, do wprowadzenia ich na swoich lekcjach.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

W kwietniu br nasza koleżanka wraz ze swoim metodykiem ze studiów podyplomowych przeprowadziła radę szkoleniową z oceniania kształtującego. Na początku byliśmy zaproszeni na lekcję otwartą przez nią prowadzoną, a następnie omawialiśmy elementy OK.  Szkolenie odbyło się w naszej szkole. Wzięła w nim udział większość rady pedagogicznej. 
W naszej szkole większość nauczycieli stosuje ocenianie kształtujące - jednak od września mieliśmy nowych nauczycieli którzy dopiero zaznajomili się z tym tematem.
Na każdym przedmiocie stosujemy ocenianie kształtujące.
Elementy oceniania kształtującego które stosujemy to: podawanie tematu i celów lekcji, podawanie nacobezu, podsumowywanie zajęć na koniec lekcji, przeprowadzanie prac klasowych z informacją zwrotną przed pracami klasowymi.

 

 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Koleżanka prowadząca radę szkoleniową oraz metodyk. Osoby z rady pedagogicznej uczestniące w szkoleniu.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Przeprowadzenie lekcji otwartej w terminie pasującym wielu nauczycielom.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Każdy nauczyciel pracujący w naszej szkole stosuje elementy oceniania kształtującego. 

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Dodatkowe informacje: 

Brak zdjęć. 

Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Droga Grupo,

bardzo się cieszę, że udało się w Waszej szkole zorganizować takie szkolenie. Otwarta lekcja pokazowa to także świetny pomysł. Bardzo pozytywny jest fakt, o którym piszecie, że w Waszej szkole większość nauczycieli stosuje OK! Dzięki za konkretne przykłady tego. Mam nadzieję, że udało się zachęcić nauczycieli, którzy jeszcze tego nie robią, do stosowania tych metod i dzięki temu będzie się lepiej pracowało z uczniami w Waszej szkole. Trzymamy kciuki za efekty tego i pozdrawiamy serdecznie!