Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 2
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?:
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Naszym kolejnym zadaniem było zorganizowanie dyskusji klasowych, o tym co nas motywuje do nauki. Najpierw spotkaliśmy się z dyrektorem, aby poinformował nauczycieli czy mogli by na lekcjach z wychowawca zadać powyższe pytanie. Dyskusje odbywały się w klasach, a przeprowadzali je wychowawcy. Uczniowie pisali na kartkach swoje odpowiedzi i przemyślenia, a następnie docierały one do nas. Spisaliśmy najważniejsze informacje i zorganizowaliśmy spotkanie z gospodarzami klas i nauczycielami. Wspólnie wyciągnęliśmy wnioski, które zostały ogłoszone na apelu szkolnym i postanowiliśmy wprowadzić je w życie. Wprowadzono następujące wnioski: nagrody, nie tylko za osiągnięcia naukowe, ale także za inne, pomaganie sobie nawzajem, aby starsi uczniowie mogli pomóc młodszym w nauce i się zintegrować oraz wiele innych.

Grupa robocza, uczniowe klas 8-4, wychowawcy klas, gospodarze klas.

Najtrudniejszym było zorganizowanie klas do udziału w zadaniu i podsumowanie jego.

Udało nam się osiągnąć nowy system motywowania uczniów do nauki.

Drogi Zespole,

dzięki za dodanie relacji! smiley Przeprowadziliście kolejne etapy - uzyskaliście zgodę dyrekcji, poprosiliście nauczycieli o przeprowadzenie dyskusji. Bardzo ciekawa jestem, jakie odpowiedzi padały w klasach. Może napiszecie o niektórych z nich? wink Świetnie, że wyciągnęliście konkretne wnioski razem z nauczycielami. Bardzo ciekawe, by nagradzać inne osiągnięcia, nie tylko naukowe. Jak doszliście do takiej propozycji? W jakich kategoriach będą te nagrody przyznawane? Ja to może bardziej motywować uczniów do nauki? Jesteśmy bardzo ciekawi, dajcie znać koniecznie!

Pozdrawiam!