Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Opiekun SU poinformował Radę Pedagogiczną i przedstawicieli SU o tym, że będą toczyły się dyskusje o tym co motywuje uczniów do nauki a co ich zniechęca. To co opracują przedstawione zostanie na Radzie Pedagogicznej. Wychowawcy przeprowadzili pogadankę i warsztaty o motywacji do nauki na godzinach wychowawczych, następnie uczniowie rozmawiali i spisywali to co im pomaga a co ich zniechęca do nauki. ich wnioski opiekun SU przedstawił na radzie. Zdaniem uczniów jest za mało pochwał ze strony nauczycieli w szczególności za te drobne rzeczy...nie doceniają tego co uczeń robi dodatkowego, także poza szkołą, lekcje mało kreatywne... Decyzją Rady Pedagogicznej dzieci będę więcej chwalone, dostawać będą także więcej punktów dodatnich za tzw. działania dodatkowe szkolne i pozaszkolne. Decyzję tą przekazali uczniom ich wychowawcy. Odbyło się także szkolenie Rady Ped nt nowych metod aktywizujacych

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Rada Pedagogiczna

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zwiększenie tzw.punktów dodatnich z zachowania za dodatkowe działania pozaszkolne

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Zadowolenie uczniów, że ich głos jest ważny, odbycie się rady szkoleniowej dot. nowych metod aktywizujacych uczniów

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Linki związane z realizacją wyzwania: 
http://www.sp5.miasto.zgierz.pl/index.php/homepage/803-kleksografia
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drogi Zespole,

wielkie gratulacje! laugh Z wsparciem wychowawców zostały przeprowadzone lekcje o motywacji i dyskusje w klasach. Udało Wam się opracować z tego wnioski i propozycje konkretnych działań, które przekazaliście nauczycielom, co zapewne wymagało pewnej śmiałości. Wspaniale, że byli otwarci na Wasze sugestie i za Waszymi rekomendacjami poszły konkretne decyzje, które, mam nadzieję, pomogą nauczycielom skuteczniej motywować uczniów do nauki. Niesamowicie cennym efektem diagnozy i odpowiedzią na konkretne potrzeby z niej wynikające jest to szkolenie z metod aktywizujących! Cieszę się, że wyniku Wasze działania nauczyciele będą bardziej doceniać Wasze pozaszkolne zaangażowania i czujecie, że Wasz głos jest ważny i ma znaczenie - to bezcenne. smiley Pozdrawiam serdecznie!