Obrazek użytkownika Centrum Edukacji Obywatelskiej

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową edycję Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych (OPPM). W tym roku świętujemy podwójnie, gdyż obchodzimy również 25-lecie powstania Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

DLACZEGO WARTO BYĆ NA OPPM?

Będziemy świętować dzieląc się doświadczeniem i efektami projektów realizowanych przez najbardziej zaangażowaną w działania obywatelskie młodzież. Uczniów wspierać będą fantastyczni nauczyciele z całej Polski. W wydarzeniu weźmie udział blisko 400 osób, w tym osoby zajmujące się na co dzień edukacją i działaniami społecznymi. To wyjątkowe wydarzenie podsumuje rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski.

Spotykamy się 11 czerwca 2019 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie a do udziału w OPPM zapraszamy zespoły projektowe z całej Polski, które w roku szkolnym 2018/2019 realizowały jeden z programów CEO. Biorąc udział w wydarzeniu macie okazję podzielić się własnymi doświadczeniami, zaprezentować efekty swojej pracy. Staniecie się Ambasadorami realizowanych programów. Wierzymy, że spotkanie będzie dla Was niezwykle rozwijające i inspirujące do dalszych działań.

Zgłoszenia na OPPM przyjmujemy poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY do 18 kwietnia br.

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zespoły składające się z 4 uczniów/uczennic wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2018/19 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów CEO  (m.in. Młodzi w AkcjiSzkoła Demokracji,PoczytajMYRozmawiajmy o uchodźcachFilmoteka Szkolna. Akcja!, Kto na ochotnika? i inne). Aby zgłosić swój zespół, należy do 18 kwietnia 2019 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was (lub będącego w trakcie realizacji) projektu.

Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:

a) jakość projektu uczniowskiego, w tym:

  • czy projekt był dziełem uczniów i uczennic oraz odpowiadał na ich potrzeby;
  • czy w opisie projektu wskazano jasno określony cel, przeprowadzone działania oraz efekty;
  • czy do współpracy w projekcie byli zaangażowani sojusznicy i sojuszniczki ze społeczności lokalnej (w przypadku programu Młodzi w Akcji).

b) pomysł na zaprezentowanie projektu podczas OPPM.


Udział w prezentacji jest bezpłatny. Oferujemy stoisko (stolik ok 80x80, dwa krzesełka, sztaluga i dostęp do prądu), poczęstunek oraz udział w działaniach towarzyszących).

Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy przede wszystkim na:

  • uroczyste otwarcie OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie;
  • ciekawe prezentacje projektów realizowanych przez uczennice i uczniów z całej Polski;
  • indywidualne prezentacje i spotkania z ciekawymi osobowościami;
  • twórcze działania edukacyjne i integracyjne;
  • niespodzianki!

Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosimy ok. 60 zespołów uczniowskich. Najważniejszym kryterium wyboru zespołów, które zostaną zaproszone na OPPM będzie ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu.

 

FORMULARZ REJESTRACJI

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 18 kwietnia a do 7 maja poinformujemy Was mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie otrzymacie dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do udziału w wydarzeniu.

Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować na adres e-mail: oppm@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 lub (22) 622 32 39 wew. 205.

Zapraszamy!
 
Więcej informacji: https://oppm.ceo.org.pl/