Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl

Ponieważ Święto Szkoły w tym roku mieliśmy obchodzić ze szczególną estymą to samorząd miał co robić. Zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły kilka aktywności, chcieliśmy, by zaangażowało się, jak najwięcej uczniów:

- Festiwal Piosenki Patriotycznej,

- Konkurs na dekorację sali lekcyjnej,

- 100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości

- szkolne podchody

Jak wyglądały przygotowania i działania? Już piszemy.

W naszym Festiwalu, który prowadzony był przez uczniów wystąpiły wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych. I wszyscy stanęli na wysokości zadania. Przygotowali piosenki, które opowiadały o neszej historii, mieli niejednokrotnie stroje związane z wykonywanym utworem. Samorząd uhonorował wszystkie klasy dyplomami i czymś słodkim :)

Konkurs na dekorację sali przerósł oczekiwania. Ale to trzeba obejrzeć, bo opisać się nie da. I znów, wszystkie klasy wspólnie przygotowały piękne dekoracje. Zadaniem zarządu samorządu było tylko ogłoszenie zasad konkursu, ocena poszczególnych sal. Nie spodziewaliśmy się, że wzbudzi to tyle emocji.

Chętni uczniowie wzięli udział w pisaniu kartek do innych szkół i przygotowywaniu gazetki z kartek, któe dostaliśmy

Podchody - przygotowaliśmy, ale musieliśmy odłożyć, bo z racji wielu działań, które miały miejsce zabrakło nam czasu. A chcemy to zrobić porządnie. Zadanie dotyczą języka polskiego, historii kraju, geografii, ale także umiejętności współpracy. Wykorzystamy je w okolicy 3 Maja

A na koniec uznaliśmy, że Święto Niepodległości to święto radości - więc wspólnie spędziliśmy wieczór na zabawie. Samorząd przygotował dyskotekę.

Właściwie wszyscy uczniowie "musieli" się zaangażować i zrobili to!

Połączenie wielu działań. Bo na samorządzie spoczywała też dekoracja sali gimnastycznej przed uroczystością. Ale ponieważ podzieliliśmy zadania udało nam się zrobić wszystko.

Cieszymy się, że żadna klasa nie odmówiła występu, czy też dekorowania sali. Że wszystkie klasy wyglądały przepięknie. Nie spodziewaliśmy się, że pisanie kartek będzie tak popularne. Wystarczył jeden dzień, by wszystkie zostały wypisane i zaadresowane.

dziękuję za dodatnie relacji z tak wyjątkowych obchodów 100-lecia Niepodległości. Wasza szkoła została pięknie ozdobiona – gratuluję inwencji twórczej i zaangażowania w strojenie całej szkolnej społeczności!

Na obchody 100-lecia Niepodległości przygotowaliście cały szereg różnorodnych aktywności – to bardzo dobry kro, ponieważ każda osoba mogła znaleźć w tych propozycjach coś dla siebie. Mam nadzieję, że majowe podchody przypomną Wam o tym, jak dobrze bawiliście się podczas festiwalu.

W relacji piszecie, że Niepodległa to święto radości – w 100% się z Wami zgadzam. To wydarzenie wyjątkowe w historii w naszym kraju, a jego obchody są świetną okazją do zabawy. Jestem przekonana, że dyskoteka przygotowana przez samorząd była bardzo udana smiley

Pozdrawiam Was serdecznie