Obrazek użytkownika Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Giedlarowej
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 
  1. Na spotkaniu SU zebrano wspólne pomysły na organizacje tygodnia świątecznego.
  2. Wśród pomysłów znalazły się: kartka świąteczna od klas dla całej społeczności szkolnej umieszczona na drzwiach sali lekcyjnej od strony korytarza; świąteczny wystrój sal lekcyjnych z ozdobami wykonanymi samodzielnie przez uczniów, przygotowanie podkładu muzycznego o tematyce świątecznej, przygotowanie pierniczków świątecznych; wystrój korytarzy szkolnych.
  3. Wszystkie przedstawione pomysły zostały zaakceptowane przez panią dyrektor.
  4. Został opracowany regulamin obchodów tygodnia świątecznego oraz regulamin konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej i kartki świątecznej.
  5. Po akceptacji pani dyrektor i ogłoszeniu regulaminu klasy przystąpiły do realizacji zadania.
  1. W ramach klasy uczniowie podzielili się na zespoły realizujące poszczególne zadania:

- wykonywanie ozdób świątecznych,

- pieczenie pierników

-przygotowanie muzyki

-wykonanie kartki świątecznej z życzeniami dla uczniów, dyrekcji, pracowników szkoły

b. Konkurs został rozstrzygnięty w wyniku głosowania wszystkich klas. Każda klasa mogła oddać jeden głos (z wykluczeniem własnej sali) na najładniejszą salę i kartkę z życzeniami.    

W trakcie oglądania przygotowanych sal, uczniowie częstowali się pierniczkami.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację zadania zaangażowana była cała społeczność szkolna.
 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejszą częścią zadania okazał się wybór kilku najlepszych pomysłów sporód wszystkich zaproponowanych przez uczniów na spotkaniu SU. Decyzję podjęto poprzez głosowanie.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

- integracja zespołów klasowych

-uczniowie wspólnie przygotowywali ozdoby świąteczne i projektowalii wystrój sal

-uczniowie w ciągu teg tygodnia znacznie mniej korzystali z telefonów komórkowych podczas przerw, ponieważ czas wolny przeznaczali na konsultacjei prace nad zadaniemi.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Droga Grupo,

wygląda na to, że świetnie Wam poszło! smiley Wymyśliliście bardzo ciekawy sposób na integrację Waszej społeczności szkolnej! Dzięki temu pomysłowi każda klasa mogła się wewnętrznie zintegrować. Wybraliście ciekawe pomysły na to. Z pewnością dzięki wspólnym wysiłkom w Waszej szkole zapanowała iście świąteczna atmosfera. Zresztą po zdjęciach widać, że uczniowie mieli różne ciekawe pomysły, zatem klimat gwarantowany, szczególnie wsparty muzyką. Do tego pierniki, więc zapewne było pysznie! laugh Kartki świąteczne to okazja do budowania życzliwości i serdeczności między Wami. Aż szkoda, że nie mogłam z Wami tego doświadczyć! 

Cieszę się, że dostrzegliście takie sukcesy jak integracja w klasach, ale także oderwanie uczniów od telefonów na rzecz wspólnego działania. Mam nadzieję, że był to czas świetnej zabawy, a Wy jesteście zadowoleni z efektu. Powodzenia w kolejnych działaniach, czekamy na kolejne relacje! smiley

Pozdrawiam,

Ula