Obrazek użytkownika szkoła podstawowa nr 29 im J. Liszewskiego
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?:
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami.

1. Zebranie władz Su w celu zapisania i podsumowania pomysłów z debaty.

2. Ustalenie stałego sposobu komunikacji miedzy władzami SU i uczniami naszej szkoły.- Gadające Ściany, plansze do wpisów uczniowskich.

3. Zebranie SU, aby ustalić nowy sposók komunikacji uczniowskiej- Tablica Pomysłów Uczniowskich, przypinanie kartek z pomysłami, - główny hol, przy dyżurce pracowników administracyjnych.

4. Spotkanie władz SU z P.Dyrektor, żeby omówić propozycje uczniowskie, formy i sposoby ich realizacji.

5. Ustalenie stałego kontaktu SU z P.Dyrektor- ostatnie piątki miesiąca o godz. 10.10, aby uczniowie mieli wpływ w plan pracy szkoły.

6. Ustalenie planu pracy SU i kolejno realizowanie pomysłow

Międz.Dz. Dziecka-  tego dnia na niebiesko

Dz.Misia-przyniesienie maskotek

Integracja klas młodszych ze starszymi- wspólna dyskotka andrzejkowa, zabawy i wyzwania z nauką tolerancji-młodszy tęż może.

Przedstawiciele SU oraz 4 uczniów z klasy 8,pomoce w organizowaniu imprez szkolnych integrujących uczniów.

Początkowo przykleiliśmy do ściany plansze do wpisywania pomysłów , ale pojawiały się niestosowne wpisy i grafiki. Kolejnym pomysłem była duża i reprezentacyjna tablica. Tablicę ustawiliśmy w głównym holu szkoły przy dyżurce pracowników administracyjnych. Na każdej przerwie wolontariusze/ uczniowie sprawdzają stan tablicy, nowe karteczki z wpisami oraz informują , że jest to wspólne dobro służące do komunikacji uczniowskiej. Hasło promowania nowego środku komunikacji to Twój głos ma znaczenie.Nie niszcz chcemy wiedzieć i działać.Uczniowie w ten sposób są zapoznawani ze swoimi prawami i zasadami demokracji, a wandalizm opóźnia i utrudnia działania uczniowskie.

1. Zapoznać z prawami uczniów- Masz głos, współdecydujesz, masz wpływ na pracę szkoły 2. Upowszechniać demokrację- masz prawo, możesz działać, zrzeszać się. 3.Wprowadzić stały i nieskrępowany kontakt wszystkich uczniów, przepływ informacji -TABLICA POMYSŁÓW UCZNIOWSKICH 4. Wprowadzić stały kontakt z władz SU z P.Dyrektor-ostatnie piątki o godz. 10.10 5. Zaangażować uczniów szkoły w prace władz SU.

Dzięki za dodanie wyzwania! :)

Ogromne brawa! Wzorowo wykonane zadanie! Wspaniale Wam poszło! Ustaliliście wspólnie najlepszy możliwy sposób komunikacji z uczniami. Tablica pomysłów to wspaniały pomysł! Dodatkowo ustaliliście sposób zbierania propozycji od uczniów i informowania ich o przeznaczeniu tablicy - tak trzymać! Ważne, aby uczniowie wiedzieli, czemu ma ona służyć. Właśnie dlatego tak ważne jest informowanie ich. Dzięki za relację w załączniku, która rozwija i opisuje cały proces.

Bardzo mi się także podoba, że ustaliliście stałe spotkania z dyrekcją, aby omawiać sprawy szkoły. To doskonała okazja, by przekazywać jej także pomysły z tablizy i omawiać je wspólnie. Warto, abyście jeszcze zastanowili się nad sposobem informowania uczniów, co z tymi pomysłami, czyli informacją zwrotną. Ważne, by wiedzieli, że je czytacie i rozważanie. Dobrze by było informować ich, które pomysły będą zrealizowane teraz, które później, a których się nie uda i dlaczego. Może tablica z odpowiedziami obok? Przez Samorządy Klasowe lub apele? Zastanówicie się nad tym.

Nie zraziliście się także niestosowanymi wpisami i grafikami - brawo! Czasai takie środki komunikacji, aby były traktowane powaznie potrzebują czasu na oswojenie i elementów informacyjnych, aby uczniowie zrozumieli, że to właśnie im ma służyć i traktowali to poważnie. Promowaliście to świetnymi hasłami, więc najlepiej wiecie, jak jest to istotne, chociaż trudne.

Ogromne gratulacje! Oby tak dalej! :) Czekamy na kolejne wyzwanie!