Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Kaimierza Odnowiciela w Pobiedziskach
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Akcje "Sto flag na stulecie odzyskania Niepodległości" została przez nas ogłoszona w klasach IV-VIII i w klasach gimnazjalnych już w październiku. Ogłosiliśmy, że potrzebujemy chętnych osób, które ponogą nam takie flagi stworzyć. Naszym celem było zrobienie stu flag, każda z odrębną datą z zakresu 1918-2018. Już na początku zrobiliśmy plan pracy całej grupy odpowiedzialnej za realizację tego zadania. Każda grupa miała przydzielone określone zadanie (zapisane niżej). Były 4 grupy, każda z grup mogła znaleźć do pomocy inne osoby. Grupy były odpowiedzialne m.in. za nagłośnienie akcji (w tym gazetka samorządowa), czuwanie nad wykonywaniem prac, selekcjonowanie prac, grupowanie i podział prac według dat, dostarczenie prac do odpowiednich klas, czuwanie nad prawidłowym przebiegiem całej akcji (czuwanie nad prawidłowym przemarszem itd.)
Chętnych zgłosiło się bardzo dużo, dlatego udało się, w ciągu 2 dni, zrobić o wiele więcej flag. Musieliśmy podzielić się pracą, zrobić selekcję i wybrać te najładniejsze ze zrobionych flag. Część z nas miała za zadanie odpowiednie ułozenie i podział flag między klasa. Później kolejna grupa  była odpowiedzialna za rozdanie odpowiednich flag z odpowiednimi datami poszczególnym klasom. Kulminacja akcji miała miejsce 9 listopada, kiedy po spektaklu zorganizowanym przez szkolne koło teatralne, udaliśmy się CAŁĄ szkołą na pochód. Ze szkoły przeszliśmy na Rynek naszego miasta, gdzie my-samorząd, złożyliśmy kwiaty i znicze pod pomnikiem Powstańców. Po barwnym przemarszu przez centrum miasta,  my-samorząd oraz przedstawiciele trójek klasowych i dyrekcja, poszliśmy zasadzić drzewo, na pamiątkę tej rocznicy, Całą akcję i przemarsz uświetniły stworzone przez nas flagi, które dumnie unosiły się ponad tłumem.

Pomysł z https://niepodlegla.ceo.org.pl/, który wybraliśmy jako główny, to "Posadzenie dębu wolności", ponieważ wydało nam się to najlepszym krkiem, zeby uczcić tak ważną urczystość jaką jest 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację akcji "Sto flag na stulecie odzyskania Niepodległości" były zaangażowane wszystkie chętne osoby z klas IV-VIII i gimnazjum. W przemarsz, zaangażowała się cała szkoła.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zorganizowanie przemarszu przez miasto, w czym pomogła dyrekcja.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Udało nam się zaangażować bardzo wielu uczniów w proces tworzenia flag. Udało nam się nagłośnić kwestie dotyczące tego wielkiego święta, jakim było stulecie odzyskania Niepodległości.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Dzięki za dodanie relacji! :)

Świetnie, że zechcieliście uczcić niepodległość w ciekawy, oryginalny sposób. Działania plastyczne są o tyle fajne, że mogą się w nie włączyć z łatwością wszystkie grupy wiekowe. Wspaniale, że udało Wam się włączyć tak wielu uczniów! Postanowiliście także pokazać efekty Waszej pracy i uwieńczyć je uroczystością. Pozytywne, że zorganizowaliście przemarsz wspólny przez miasto i zaprezentowaliście przy tym swoje prace. smiley Dzięki także za fotki! Kto wpadł na pomysł zasadzenia drzewa? :)

Niestety w Waszej relacji zabrakło odpowiedzi na pytania, o których pisaliśmy w Poradniku do wyzwań w punkcie "Co powinniście napisać w relacji?". Uzupełnijcie odpowiedzi na pytania: Który pomysł z platformy https://niepodlegla.ceo.org.pl/inspiracje wybraliście? Dlaczego ten? Jak zaplanowaliście działania i podzieliliście się zadaniami? (co się działo krok po kroku, co robiliście)

Przy realizacji kolejnych zadań pamiętajcie, by zajrzeć do Poradnika dostępnego tutaj: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/sites/szkolademokracji2018.ceo.org.pl/files/poradnik_wyzwania_szkola_demokracji_18.pdf lub w zakładce "Materiały" --> "Obszary i wyzwania" na platformie. Znajdziecie tam podpowiedzi, co jest ważne w każdym wyzwaniu, na co zwrócić uwagę podczas pisania relacji oraz gdzie znaleźć więcej informacji.

Czekamy na uzupełnienie odpowiedzi na pytania! :)