Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
2.Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl

Ze strony https://niepodlegla.ceo.org.pl/aktualnosci/12-pomyslow-na-wyjatkowy-apel... wykorzystaliśmy pomysł nr 10 (balony). Pomysł został wybrany w czasie spotkania samorządu uczniowskiego, po odczytaniu wszystkich propozycji. W realizacji tego działania zaaganżowani byli wszyscy członkowie społeczności szkolnej. Pierwotnie chcieliśmy wykorzystać pomysł puszczania balonów. lecz w wyniku dyskusji z uczniami powstała lekko zmodyfikowana wersja ułożenia balonów w kontur Polski, jako że apel odbywał się na zewnatrz szkoły. Uczniowie poprosili Dyrekcję o zakup 50 balonów czerwonych i 50 białych. Następnie uczniowie klas młodszych zajęli się pompowaniem balonów białych, a klasy starsze napompowały balony czerwone. Potem reprezentacje wspólnie zwiazały wszystkie balony białe i czerwone. 9 listopada rano balony zostały przymocowane do podłoża, tak by w czasie apelu zachował się kształt Polski. Uczniowie ustawili się dookoła a Dyrekcja poprosiła o odśpiewanie hymnu.

Zgranie czasowe przy pompowaniu i potem wspólne przeniesienie wszystkiego na zewnątrz.

Pierwszy raz udało nam sie wyjść z akademią poza budynek szkoły.

Dziękujemy za relację! :)

Bardzo fajnie, że postanowiliście wyjść z apelem poza szkołę i świętować inaczej. Bardzo fajnie, że w działanie włączyli się uczniowie z różnych klas, a pomysł ciekawy - jak widać na zdjęciach, ładnie prezentuje się wizualnie. Technicze aspekty zadania w pewnościa były najtrudniejsze, ale najważniejsze, że się udało wspólnie świętować! smiley

Niestety w Waszej relacji zabrakło odpowiedzi na pytanie, o których pisaliśmy w Poradniku do wyzwań (link znajdziecie tutaj: https://szkolademokracji2018.ceo.org.pl/sites/szkolademokracji2018.ceo.org.pl/files/poradnik_wyzwania_szkola_demokracji_18.pdf, a Poradnik jest również dostępny na platformie w zakładce "Materiały" --> "Obszary i wyzwania" ---> "Załączone pliki"). Uzupełnijcie proszę odpowiedź na pytanie: Który pomysł z platformy wybraliście? Dlaczego ten?

Jesteśmy też ciekawi, dlaczego wybraliście niedzielę (11 listopada) na apel, czy zgromadziliście się w szkole tylko w tym celu?

Uzupełnijcie proszę odpowiedzi na pytania i dajcie znać. Czekamy na Wasze uzupełnienie! Niemniej wspaniale, że udało Wam się świętować razem w niecodzienny sposób i zorganizować coś ciekawego! smiley No i dziękujemy za piękne fotki!